PŚ w Oslo. Zwycięstwo na odchodne. Herrmann-Wick znów najlepsza. Jakieła z punktami

16:20, 18.03.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 16:49, 18.03.2023

Denise Herrmann-Wick wygrała dzisiejszy sprint w norweskim Oslo. Była biegaczka narciarska ogłosiła w tym tygodniu zakończenie kariery po tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Hanna Oeberg, a trzecie - jej rodaczka - Anna Magnusson. Joanna Jakieła po świetnym występie uplasowała się na 39. pozycji.

Denise Herrmann
© Manzoni/IBU

Denise Herrmann-Wick nie dała dziś szans swoim rywalkom. Niemka zaprezentowała się wyśmienicie podczas jednego ze swoich ostatnich startów. Bezbłędna na strzelnicy i piekielnie szybka na trasie - taką chce być zapamiętana przez wszystkich fanów biathlonu. Drugie miejsce zajęła Hanna Oeberg. Szwedka straciła do Denise jedynie nieco ponad 3 sekundy. Trzecie miejsce i strata ponad 33 sekund - to dzisiejszy wynik Anny Magnusson.

Francuzki tuż za podium

W tym tygodniu czołowe biathlonistki informowały o zakończeniu swoich karier. Takie decyzje ogłosiły Denise Herrmann-Wick, Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff i Anais Chevalier-Bouchet. Ta ostatnia zajęła dziś 9. pozycję. Jej siostra - Chloe Chevalier - była dziś niezwykle blisko podium. Do trzeciej Anny Magnusson straciła zaledwie 0,3 sekundy. Tuż za nią znalazła się Julia Simon. Francuzka to jedyna zawodniczka z top 5, która przebiegła dziś karną rundę.

W czołowej dziesiątce znalazła się dziś także Tereza Vobornikova. Czeszka zajęła 6. miejsce i potwierdziła tym samym swój ogromny talent. Rok temu zdobyła dwa złota na MŚ juniorów. Wśród najlepszych mogliśmy dziś zobaczyć także: Lisę Vitozzi, Janina Hettich-Wolz oraz Marketę Davidovą.

Dobry występ Jakieły

Nasza najlepsza zawodniczka - Joanna Jakieła - zajęła dziś 39. lokatę. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu znajdowała się jeszcze wyżej. Niestety, druga wizyta na strzelnicy przyniosła jej jedną karną rundę. Jak poradziły sobie inne Polki? Średnio. Cieszy 56. miejsce Natalii Sidorowicz. Martwi dopiero 73. pozycja i 3 karne rundy Anny Mąki.