PŚ w Oslo. Perfekcja! Kosmiczny występ Laegreida u siebie

17:06, 18.03.2022 Tomasz Lutek Aktualizacja: 17:27, 18.03.2022

Sturla Holm Laegreid wygrał sprint rozgrywany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w norweskim Oslo. Drugie miejsce zajął Quentin Fillon Maillet, który zdobył również małą Kryształową Kulę w tej specjalności. Na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Samuelsson. Polacy nie startowali.

Zawody w Oslo są ostatnimi w sezonie 2021/22. Piątek stał pod znakiem sprintów. Do rywalizacji mężczyzn przystąpiło 90 zawodników. W stawce zabrakło reprezentantów Polski, którzy już zakończyli starty w Pucharze Świata i biorą udział w mistrzostwach kraju.

Występ bliski perfekcji

Najlepszy w ostatnim sprincie sezonu okazał się Sturla Holm Laegreid. Norweg fantastycznie spisał się przed własną publicznością. Od początku był najszybszy na trasie i systematycznie powiększał przewagę, ponadto nie popełnił żadnego błędu na strzelnicy. To wszystko złożyło się na wynik dający mu drugie zwycięstwo w sezonie.

Francuski mistrz z kolejnym trofeum

Drugie miejsce zajął Quentin Fillon Maillet ze stratą 22,4 sek. Francuz, który już wcześniej zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej, w piątek otrzymał również małą Kryształową Kulę za sprint. Trzeci był Sebastian Samuelsson. Szwed z Laegreidem przegrał 26,5 sek. Panowie równie dobrze poradzili sobie ze strzelaniem, jednak to Norweg nie pozostawił rywalom złudzeń świetnym biegiem.

Czwarty zawody ukończył Benedikt Doll (0 pudeł), piąty Eric Lesser (1), szósty Philipp Nawrath (0), siódmy Vetle Sjaastad Christiansen (0), ósmy Johannes Kuehn (1), a dziewiąty Aleksander Fjeld Andersen (0). Czołową dziesiątkę uzupełnił Martin Ponsiluoma. Szwed był najlepszy wśród zawodników, którzy musieli dwukrotnie pokonywać karną rundę.

Do oficjalnego zakończenia sezonu 2021/22 pozostały dwa starty. Na sobotę i niedzielę zaplanowano bieg na dochodzenie i wyścig ze startu wspólnego.