PŚ w Oberhofie. W środę sprint mężczyzn (lista startowa)

Fot. Manzoni/IBU

Zawodnicy rywalizujący w biathlonowym Pucharze Świata nie zwalniają tempa. Po kilku dniach przerwy już w środowe popołudnie powalczą oni o kolejne pucharowe punkty. Areną zmagań ponownie będzie Oberhof. To tu rozegrany zostanie szósty sprint w tym sezonie. Na trasie nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski.

Fot. Manzoni/IBU

Środa upłynie w Oberhofie pod znakiem rywalizacji mężczyzn w zawodach sprinterskich. Uczestnicy zmagań będą mieli do pokonania dystans o długości 10 kilometrów, który będzie połączony z dwukrotnym strzelaniem (jednym w pozycji leżącej i jednym w „stójce”). Po pięciu tego typu biegach (z dziesięciu zaplanowanych), które zostały rozegrane w trakcie trwającej edycji Pucharu Świata, liderem klasyfikacji sprinterskiej jest Norweg, Johannes Thingnes Boe, bezpośrednio za którym znajdują się jego reprezentacyjni koledzy – Johannes Dale i Tarjei Boe.

Nie ulega wątpliwości, iż wspomniana trójka zalicza się do grona faworytów środowych zmagań. Młodszy z braci Boe w pięciu dotychczas rozegranych sprintach aż czterokrotnie plasował się na podium, z czego dwukrotnie na jego najwyższym stopniu. Jedynie raz w bieżącym sezonie wypadł z najlepszej trójki w tejże konkurencji, a miało to miejsce 11 grudnia 2020 roku podczas zawodów w Hochfilzen, w których tryumfował wspomniany już Dale. Ciekawym jest fakt, iż na piętnaście możliwych miejsc na podium, jakie były do „obsadzenia” w czterdziestej czwartej odsłonie biathlonowego Pucharu Świata w owej konkurencji, jedynie pięć zostało „obsadzonych” zawodnikami spoza Norwegii. Tymi, którzy „wmieszali się w norweskie towarzystwo”, byli: Sebastian Samuelsson i Martin Ponsiluoma ze Szwecji, Arnd Peiffer z Niemiec oraz Quentin Fillon Maillet i Fabien Claude z Francji.

W środowym biegu stanie na starcie stu jeden biathlonistów z dwudziestu siedmiu krajów. Z numerem pierwszym wystartuje Białorusin, Siergiej Boczarnikow. Na plastronie lidera klasyfikacji sprinterskiej widnieć będzie z kolei numer pięćdziesiąty ósmy. Johannes Dale pojawi się na trasie z numerem czterdziestym drugim, z kolei starszy z braci Boe rozpocznie zmagania jako siedemdziesiąty szósty.

W gronie zawodników zgłoszonych do szóstego biegu sprinterskiego tego sezonu znajdują się także reprezentanci Polski. W porównaniu z pierwszym weekendem zmagań w Oberhofie w męskiej kadrze nie zaszły żadne zmiany personalne. Zatem w najbliższych zawodach będziemy mogli emocjonować się poczynaniami: Marcina Szwajnosa (numer szesnasty), Grzegorza Guzika (numer trzydziesty piąty), Andrzeja Nędzy-Kubińca (numer siedemdziesiąty pierwszy) oraz Łukasza Szczurka (numer dziewięćdziesiąty piąty). Początek zmagań o godzinie 14:30.

Lista startowa sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna