PŚ w Oberhofie. Norwegia najlepsza w sztafecie mieszanej. Polacy przyzwoicie

fot. M. Król

Za nami pierwsze sobotnie rozstrzygnięcia w biathlonowym Pucharze Świata. W tzw. dużej sztafecie mieszanej po triumf sięgnęli Norwegowie. Na drugim miejscu zmagania ukończyli Białorusini, a podium uzupełnili Francuzi. Polska na 13. miejscu. 

fot. M. Król

Polacy startowali w składzie z debiutującym w ten weekend Janem Guńką. 19- latek miał prawo stresować się startem, ale spisał się świetnie, jak na swoje możliwości. Zaliczył genialne bezbłędne strzelanie i całkiem dobrze pobiegł. Sztafetę oddał Grzegorzowi Guzikowi na 15. miejscu. W przypadku naszych kolejnych zawodników i zawodniczek, to na szczęście nikt nie zaliczył karnej rundy. Dobierać musieli łącznie osiem raz, bo było jednym z lepszych wyników w stawce. Przeciętny bieg pozwolił jednak na zajęcie trzynastej lokaty.

Norwegia z pewnym zwycięstwem

Norwegowie, którzy startowali w składzie Tarjei i Johannes Boe oraz Ingrid Landmark Tandrevold i Marte Olsbu Roeiseland, prowadzili przez większą część rywalizacji. O bezbłędnym strzelaniu raczej mowy jednak nie było. Dwa razy dobierał Tarjei a pozostała trójka po razie. Jedno pudło mniej mieli Białorusini, ale to i tak za mało, aby pokonać Norwegów. Drugie miejsce i tak pokazuje, jak znaczący postęp zrobił ten naród w ostatnich latach.

Walka toczyć miała się o trzecią lokatę. To pomiędzy Francją, Szwecją, Rosją i Niemcami. W tej rywalizacji wygrali ci, którzy mieli więcej dobierań, czyli Francuzi. Na ich koncie widzimy aż 11 pudeł, ale znakomity bieg pozwolił na zajęcie miejsca na podium. Szwedom zabrakło do tego 7 sekund. Piąte miejsce zajęli Rosjanie, a szóste Niemcy.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj