PŚ w Oberhofie. Kolejna sztafeta bez Hojnisz-Staręgi. Kto ją zastąpi? (lista startowa)

fot. M. Król

Po emocjach związanych z biegami sprinterskimi i sztafetą panów nadszedł czas na rozegranie kolejnej biathlonowej konkurencji. Tym razem w sobotnie popołudnie na niemieckich trasach w Oberhofie ujrzymy panie, które powalczą w biegu sztafetowym. W gronie ekip zgłoszonych do rywalizacji nie zabrakło oczywiście polskiej drużyny.

fot. M. Król

Dwutygodniowe zmagania w jednym z najważniejszych miejsc na mapie biathlonowego Pucharu Świata powoli dobiegają końca. To tu – w Oberhofie – goszczono czołowe biathlonistki i najlepszych biathlonistów na mistrzostwach świata w 2004 roku. Tutaj także odbędzie się walka o medale czempionatu w roku 2023. Zanim jednak nadejdzie moment rozgrywania owej imprezy, środowisko biathlonowe czeka szereg innych biegów. Jednym z nich jest sobotnia sztafeta pań.

Na starcie trzeciego biegu sztafetowego czterdziestej czwartej odsłony Pucharu Świata w biathlonie stanie dwadzieścia zespołów. Przypomnijmy, że dwa wcześniejsze tego typu biegi padały łupem kolejno Szwedek (PŚ w Kontiolahti) oraz Norweżek (PŚ w Hochfilzen). Dwukrotnie na drugim miejscu plasowały się Francuzki. W Finlandii podium zamknęły Niemki, zaś w Austrii – reprezentantki „Trzech Koron”. Dwukrotnie na trzynastym miejscu zmagania kończyły Polki.

W sobotnich zawodach nie zabraknie oczywiście podopiecznych trenera Michaela Greisa, które wystąpią w składzie: Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń oraz Karolina Pitoń. Fanów Moniki Hojnisz-Staręgi uspokajamy. 29-letnia zawodniczka zdecydowała się nie startować w drugim tygodniu zmagań w Oberhofie. Liderka polskiej kadry przygotowuje się w tym czasie do lutowych mistrzostw świata, których gospodarzem będzie słoweńska Pokljuka. Zamiast niej ujrzymy Gwizdoń. Czy desygnowane przez niemieckiego szkoleniowca biathlonistki poprawią rezultat z Kontiolahti i Hochfilzen? Kto stanie na najwyższym stopniu podium? Tego dowiemy się już niebawem. Początek rywalizacji o godzinie 14:45.

Lista startowa biegu sztafetowego kobiet

Źródło: informacja własna