PŚ w Novym Meście. Sensacyjny single mix! Świetni Szwajcarzy i Łotysze

Screen - TVP Sport

Norwegowie wygrali pojedynczą sztafetę mieszaną w Novym Meście. Na świetnym drugim miejscu bieg ukończyli młodzi Szwajcarzy, a trzecim niespodziewanie Łotysze. Polacy byli 17. 

Screen – TVP Sport

To był naprawdę emocjonujący koniec biathlonowego weekendu w Novym Meście. Zawodnicy rywalizowali w pojedynczej sztafecie mieszanej. Tak jak można było oczekiwać, triumf odnieśli Norwegowie, którzy wystąpili w składzie: Marte Olsbu Roiseland, Vetle Christiansen. Mieli tak dużą przewagę, że Vetle mógł sobie pozwolić na “daba” po ostatnim bezbłędnym strzelaniu. 

Bardzo ciekawie ułożyła się rywalizacja o kolejne miejsca na podium. Drudzy byli młodzi Szwajcarzy, którzy po raz kolejny spisali się znakomicie. Podczas PŚ w Pokljuce w single mix zajęli trzecią pozycję, a teraz, w czeskiej miejscowości, osiągnęli jeszcze lepszy rezultat. To podsumowanie naprawdę imponującego sezonu w wykonaniu Amy Basergi, a w szczególności Niklasa Hartwega. 

Kapitalni Łotysze

Sensacyjnie na najniższym stopniu podium stanęli Łotysze – Baiba Bendika oraz Andrejs Rastorgujevs. Do niedzielnych zawodów podeszli z dopiero 24 numerem na plastronach. Na mecie już sprawdzi naprawdę ogromną niespodziankę. Wyprzedzili m.in. czwartą Francję oraz piątą Austrię. Obie te ekipy musiały jednak pokonywać karną rundę. 

Szóste miejsce zajęli Ukraińcy, siódme Niemcy, a ósme Kanadyjczycy. W dziesiątce uplasowali się również Szwedzi i Rumuńczycy. Polacy po dwunastej lokacie w Pokljuce tym razem byli na siedemnastej pozycji. Anna Mąka i Andrzej Nędza-Kubiniec ośmiokrotnie doładowywali naboje.

Wyniki sztafety

Źródło: informacja własna