PŚ w Novym Meście: Monika Hojnisz wystartuje w biegu masowym (Lista startowa)

fot. x-news

fot. x-news
fot. x-news

Monika Hojnisz znalazła się w gronie trzydziestu zawodniczek, które pojawią się na starcie jutrzejszego biegu masowego. Biathlonistka z Chorzowa będzie jedyną reprezentantką Polski w tej konkurencji. 

W biegu ze startu wspólnego startuje tylko trzydzieści zawodniczek: 25 najlepszych w klasyfikacji generalnej i pięć biathlonistek, które osiągnęły najlepsze rezultaty w poprzednich biegach rozgrywanych w ramach danego etapu Pucharu Świata. Monika Hojnisz nie plasuje się w czołówce klasyfikacji generalnej, ale dobre występy w Novym Meście pozwoliły Polce znaleźć się w gronie biathlonistek, które zapewniły sobie awans do trzydziestki. Chorzowianka miała drugi wynik wśród zawodniczek spoza TOP25.

Hojnisz będzie jedyną reprezentantką Polski w biegu masowym. W najlepszej sytuacji będą Francuzki, których na starcie pojawi się aż pięć: Celia Aymonier, Marie Dorin Habert, Justine Braisaz, Anais Bescond i rewelacja tego weekendu Anais Chevalier. Drugą najliczniejszą nacją będą Niemki z Laurą Dahlmeier na czele. Na starcie pojawią się także trzy Czeszki, które postarają się zatrzeć złe wrażenie po wcześniejszych występach. W czerwonej koszulce obrończyni tytułu małej kryształowej kuli w biegu masowym pobiegnie Gabriela Koukalova.

W gronie trzydziestu zawodniczek nie znalazło się niestety miejsce dla Magdaleny Gwizdoń i Krystyny Guzik. Polki w Novym Meście zapunktowały tylko raz, na dodatek nie były to wysokie miejsca. Najlepszym występem Guzik było 39. miejsce w biegu na dochodzenie, a dla Gwizdoń 37. w tej samej konkurencji.

Jutrzejszy bieg o godzinie 14:15.

Lista startowa biegu ze startu wspólnego kobiet

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.