PŚ w Kontiolathi. Panowie w sztafecie, panie w biegu pościgowym (listy startowe)

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Niedzielne sztafety mężczyzn i biegi pościgowe kobiet zakończą zmagania podczas drugiego weekendu biathlonowego Pucharu Świata w Kontiolahti. Panowie rywalizację rozpoczną o 12:45, a panie – w tym dwie Polki – pojawią się na starcie o 15:15.

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

Ostatni dzień Pucharu Świata w Kontiolahti upłynie pod znakiem sztafet 4×7,5 km mężczyzn i biegu na dochodzenie kobiet. Jako pierwsi na trasie pojawią się panowie, którzy wystartują już o godzinie 12:45. Z numerem “1” ruszą faworycie Norwegowie, którzy w ubiegłym sezonie tylko dwa razy musieli uznać wyższość swoich rywali. W czwórce Wikingów znaleźli się Sturla Lægreid, Vetle Sjastad Christiansen oraz bracia Boe – Tarjei i Johannes. Na ostatniej zmianie pobiegnie oczywiście młodszy z braci i aktualny lider Pucharu Świata.

W gronie kandydatów do wysokich miejsc należy także wymienić Francuzów, którzy po raz pierwszy od wielu lat będą musieli sobie poradzić bez Martina Fourcade’a. Trójkolorowi wystartują w składzie Jacquelin, Desthieux, Claude i Fillon Maillet. Groźni powinni być również Niemcy czy świetnie dysponowani na początku sezonu Szwedzi.

Polacy wystartują z numerem 16. Czwórka wybrana na ten bieg to Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Wojciech Skorusa. Na liście startowej znalazły się 24. reprezentacje.

Lista startowa sztafety mężczyzn

Niespełna trzy godziny po mężczyznach do rywalizacji o pucharowe punkty przystąpią panie, które będą walczyły w biegu pościgowym. Na starcie pojawi się 60 zawodniczek, które będą startowały z zachowaniem różnic czasowych ze sprintu. Jako pierwsza na trasę wyruszy Szwedka Hanna Oeberg, która wygrała czwartkowe zawody. Dziesięć sekund później wystartuje Anais Chevalier-Bouchet, a niespełna pół minut po pierwszej biathlonistce z bramki startowej wybiegnie Elvira Oeberg. Groźne powinny być także czwarta Marte Olsbu Roeiseland (+34 sek) czy piąta Denise Herrmann (+48 sek).

W biegu pościgowym pobiegną także dwie Polki, czyli Kamila Żuk i Monika Hojnisz-Staręga. Młodsza z naszych biathlonistek wyruszy jako 24. ze stratą półtorej minuty, a bardziej doświadczona z podopiecznych Michaela Greisa wystartuje z numerem “35” po minucie i 48 sekundach od momentu rozpoczęcia rywalizacji.

Lista startowa biegu pościgowego kobiet

Źródło: informacja własna