PŚ w Hochfilzen. Kolejny przystanek biathlonistów, dziś sprinty (listy startowe)

Po dwóch tygodniach spędzonych w Kontiolahti biathloniści rozpoczynają kolejną podwójną rundę Pucharu Świata w sezonie 2020/2021. Miejsce akcji jest im wyjątkowo dobrze znane – to austriackie Hochfilzen, gospodarz Mistrzostw Świata sprzed roku. 

fot. M. Król

W ciągu trzech dni, od 11 do 13 grudnia, najlepsi zawodnicy wystartują w sprincie, sztafecie i biegu pościgowym. Konkurencje rozpoczynają się wyjątkowo wcześnie. Już o 11:30 polskiego czasu wystartuje dziś pierwsza na liście startowej Eva Puskarcikova. Z kolei pierwszą Polką na liście startowej będzie Kamila Żuk (nr 17), Kina Zbylut wystartuje z numerem 34, Karolina Pitoń – jako 74., a Joanna Jakieła z numerkiem “106” na plastronie. Dla Żuk, która pod nieobecność chorej Moniki Hojnisz-Staręgi będzie liderką Biało-Czerwonych, sukcesem będzie miejsce w czołowej “40”, reszta naszych reprezentantek postara się powalczyć o awans do biegu pościgowego. W gronie 109 biathlonistek o najwyższe laury powinny bić się m.in. Włoszka Dorothea Wierer (nr 9). Szwedki Hanna i Elvira Oeberg (nr 33 i 35) czy Anais Chevalier-Bouchet z Francji (nr 38).

Lista startowa sprintu biathlonistek

Na rozstrzygnięcia w biegu sprinterskim panów będziemy najprawdopodobniej czekać w napięciu do samego końca. Jeden z głównych faworytów, Norweg Tarjei Boe, wystartuje bowiem jako… 108 – czyli ostatni. Czas pokaże, czy warunki pogodowe w Tyrolu nie zmienią się na niekorzyść zawodników startujących tak późno. W tym sezonie wygrywali wyłącznie Skandynawowie – Szwedzi lub Norwegowie. W gronie faworytów są dziś m.in. Szwedzi, Samuelsson i Ponsiluoma (numery 10 i 20), Słoweniec Jakov Fak (18) i Norwegowie – Christiansen, Johannes Boe czy Laegreid (60,89,92). Pierwszym Polakiem na trasie będzie lider kadry, Grzegorz Guzik (nr 26). Jako 61 ruszy Marcin Szwajnos, z numerem 100 pobiegnie Andrzej Nędza-Kubiniec, a ze 106 – Wojciech Skorusa.

Lista startowa sprintu mężczyzn

źródło: biathlonworld.com