PŚ w Hochfilzen. Herrmann-Wick z pewnym zwycięstwem, świetny debiut Lampic

screen - TVP Sport

W austriackim Hochfilzen w rozegranym dziś sprincie najlepsza okazała się reprezentantka Niemiec Denise Herrmann-Wick. Na podium wyprzedziła ona Czeszkę Marketę Davidovą i Francuzkę Julię Simon. Świetnie zadebiutowała w biathlonowym PŚ była gwiazda biegów narciarskich – Słowenka Annamarija Lampic. Do biegu pościgowego zakwalifikowała się Kamila Żuk.

screen – TVP Sport

Herrmann znakomicie strzelała i dobrze biegła. Na mecie zameldowała się z wynikiem 20:07,1 min. Dało jej to 18,1 sek. przewagi nad  Davidovą i 20,1 sek. nad Simon. Kolejne miejsca zajęły Szwedka Elvira Oeberg i Słowenka Annamarija Lampic. Wynik tej ostatniej jest zwłaszcza godny uwagi. Jeszcze niedawno zachwycała ona na trasach biegowych (zwłaszcza w sprintach). Dziś zadebiutowała w biathlonie i od razu osiągnęła świetny wynik.

Wyniki Polek

Z Polek najlepiej zaprezentowała się Kamila Żuk. Była bliska zdobycia punktów – ostatecznie zajęła 42. pozycję i wystąpi w sobotę w biegu pościgowym. Niewiele zabrakło do czołowej 60-tki gwarantującej udział w biegu Annie Mące, która była 64. Natalia Sidorowicz uplasowała się cztery miejsca niżej. Można czuć niedosyt po starcie Joanny Jakieły. Bardzo dobrze spisująca się w Kontiolahti zawodniczka po pierwszym bezbłędnym strzelaniu mogła liczyć na dobry wynik. Niestety w drugim aż cztery pudła sprawiły, iż ostatecznie była 80.

wyniki zawodów

źródło: własne