PŚ w Engelbergu. Kto najlepszy przed Turniejem Czterech Skoczni? (lista startowa)

fot. Sportsinwinter.pl

Który skoczek okaże się najlepszy w ostatnim konkursie indywidualnym przed Turniejem Czterech Skoczni? Dzisiaj drugie zawody z weekendu w szwajcarskim Engelbergu. Konkurs zaplanowano na godzinę 16:00. Wcześniej, bo o 14:30 zawodnicy wystąpią w kwalifikacjach. Jak zaprezentują się Polacy?

fot. Sportsinwinter.pl

Przed nami ostatni konkurs indywidualny przed prestiżową imprezę organizowaną na przełomie roku, czyli Turniejem Czterech Skoczni. To w szwajcarskim Engelbergu zmierzą się z rywalami przed pierwszym konkursem TCS, który odbędzie się w Oberstdorfie już 29 grudnia. Konkurs poprzedzą kwalifikacje o godzinie 14:30, zawody planowane są na 16:00.

Kto okaże się najlepszy?

W sobotniej rywalizacji najlepszy okazał się zawodnik z Niemiec, Karl Geiger. Jednak swoją wysoką formę potwierdził również Ryoyu Kobayashi, który w drugiej serii skoczył aż 140,5m i zajął drugą lokatę. Podium uzupełnił prowadzący po pierwszej serii Timi Zajc. Jedynym Polakiem, który awansował do drugiej serii był Kamil Stoch, który oddał dwa identyczne skoki na odległość 133,5m. Pozwoliło mu to zająć 6 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci zajęli odległe miejsca w czwartej i piątej dziesiątce.

Co pokażą Polacy

Wczorajsze dwie równe próby Kamila Stocha wlały dawkę optymizmu w serca polskich kibiców, którzy w ostatnim czasie nie mają powodów do radości. Polscy zawodnicy spisują się poniżej oczekiwań zajmując lokaty w czwartej i piątej dziesiątce lub nie kwalifikując się do konkursu, jak było w przypadku Piotra Żyły w piątkowych kwalifikacjach. Na starcie dzisiejszych kwalifikacji stanie siedmiu reprezentantów naszego kraju: Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Jednak szanse na lepszy występ niż ten sobotni są małe.

Lista startowa kwalifikacji. 

Źródło: informacja własna/fis.com