PŚ w biathlonie: Analiza klasyfikacji generalnych po zawodach w Ruhpolding

fot. Sean Rowe / CC BY NC ND

Martin Fourcade (fot. Sean Rowe / CC BY NC ND)

Piąty etap biathlonowego Pucharu Świata w sezonie 2019/2020, rozgrywany w Ruhpolding, przeszedł już do historii. Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn, zawody przebiegały pod dyktando jednego sportowca. Mowa tu o Norweżce Tiril Eckhoff i Francuzie Martinie Fourcade. Wspomniani biathloniści są też liderami klasyfikacji generalnych PŚ…

Martin Fourcade przejął koszulkę lidera Pucharu Świata po Johannesie Thingnesie Boe już na początku roku 2020, po zawodach w Oberhofie. Zwycięstwa w obu konkurencjach rozgrywanych w Ruhpolding, czyli sprincie i biegu pościgowym, tylko powiększyły jego przewagę nad resztą stawki. Co więcej, słabsze rezultaty Johannesa Boe doprowadziły do jego spadku w klasyfikacji generalnej aż na czwarte miejsce. Czołową trójkę w całości stanowią Francuzi. Fourcade zgromadził już 507 punktów, dwukrotnie drugi w Ruhpolding Quentin Fillon Maillet ma w dorobku 436 “oczek”, a Simon Desthieux o jedno mniej. Polacy nie zgromadzili jeszcze w tym sezonie pucharowych punktów.

klasyfikacja generalna mężczyzn

Spośród ośmiu ostatnich biathlonowych zawodów indywidualnych najwyższej rangi Tiril Eckhoff wygrała aż sześć. Nie dziwi więc fakt odzyskania przez nią żółtej koszulki liderki Pucharu Świata kosztem Włoszki Dorothei Wierer. Dwukrotna zwyciężczyni z Ruhpolding zdobyła 507 pucharowych punktów, a jej rywalka z Półwyspu Apenińskiego o 42 mniej. Na trzecie miejsce wysunęła się mistrzyni olimpijska z 2018 roku, Szwedka Hanna Oeberg, lecz jej strata do najlepszej dwójki jest bardzo duża. Monika Hojnisz-Staręga awansowała do TOP 20 (jest dziewiętnasta, zgromadziła 176 punktów), a 22. miejsce w “generalce” to lokata zajmowana przez Kamilę Żuk. Kinga Zbylut zajmuje 48. pozycję.

klasyfikacja generalna kobiet

Od czwartku najlepsi biathloniści będą startować w Słowenii. Bieg indywidualny i masowy, rozgrywane w Pokljuce, to kolejne przystanki w walce o Kryształową Kulę. Będzie to też ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które od 12 lutego będą rozgrywane w Anterselvie, we Włoszech.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.