PŚ w Anterselvie. Panie w biegu masowym, a panowie w sztafecie (listy startowe)

fot. Mateusz Król

Dzisiaj w Anterselvie czekają nas zmagania w dwóch różnych konkurencjach. Biathlonistki wystartują w biegu masowym, a biathloniści powalczą w rywalizacji sztafetowej. Polskich zawodników będziemy mogli wypatrywać podczas starcia drużynowego. 

fot. Mateusz Król

Dzisiaj na starcie we włoskiej Anterselvie najpierw staną biathlonistki, które zmierzą się w biegu masowym. Do rywalizacji przystąpi 25 najlepszych zawodniczek z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz 5 spoza tej grupy. Na liście szczęśliwej piątki znajdują się te panie, które były najwyżej sklasyfikowane w czwartkowym biegu indywidualnym. Niestety podczas sobotniej rywalizacji nie zobaczymy Moniki Hojnisz-Staręgi. Reprezentantka Polski była trzecią rezerwową, ale żadna biathlonistka nie zrezygnowała z przystąpienia do startu.

Do biegu ze startu wspólnego nie z Pucharu Świata, a biegu indywidualnego w Anterselvie zakwalifikowały się trzy Rosjanki: Jewgienija Pawłowa, Uliana Kaiszewa, Larisa Kuklina, a także dwie Niemki: Marion Deigentesch, Vanessa Hinz. Zgodnie z klasyfikacją generalną z numerem pierwszym na plastronie o godzinie 13:10 wyruszy Marte Olsbu Roiseland, drugim Tiril Eckhoff, a trzecim Hanna Oeberg.

Lista startowa biegu masowego pań

O 15:05 rozpocznie się rywalizacja biathlonistów w sztafecie. Na starcie zobaczymy dwadzieścia cztery zespoły. Z numerem 21. na trasę wyruszą biało-czerwoni. Trener Anders Bratli zadecydował, że nasza drużyna zaprezentuje się w następującym składzie i odpowiedniej kolejności: Andrzej Nędza-Kubiniec – Grzegorz Guzik – Tomasz Jakieła – Wojciech Skorusa. W sztafecie wystąpią więc ci zawodnicy, których widzieliśmy podczas piątkowego biegu długiego.

Jak zwykle bardzo silny skład wystawili startujący z jedynką Norwegowie: Sturla Laegreid – Johannes Dale – Tarjei Boe – Johannes Boe. Z numerem drugim zobaczymy Szwedów: Peppe Femlinga, Jespera Nelina, Sebastiana Samuelssona oraz na ostatniej zmianie Martina Ponsiluomę. Z pierwszego rzędu startowego wyruszą jeszcze Niemcy w składzie: Erik Lesser – Roman Rees – Arnd Peiffer – Benedikt Doll. Francuzi (nr 4) z kolei dziś pobiegną w zestawieniu: Antonin Guigonnat – Quentin Fillon Maillet – Simon Desthieux – Emilien Jacquelin. Reprezentanci gospodarzy, którzy w Oberhofie ukończyli rywalizację sztafet na podium, wystartują bez Lukasa Hofera.

Lista startowa sztafety mężczyzn 

Źródło: informacja własna

Obserwuj