PŚ w Anterselvie. Na początek bieg indywidualny kobiet (lista startowa)

fot. M. Król

Po dwóch tygodniach zmagań w Oberhofie karuzela biathlonowego Pucharu Świata przenosi się do Anterselvy, która przed rokiem była areną mistrzostw świata. Pierwszą z konkurencji rozgrywanych na włoskiej ziemi będzie czwartkowy bieg indywidualny pań, w którym wystartują cztery reprezentantki Polski.

fot. M. Król

W ubiegłym roku zmagania we włoskiej Anterselvie dostarczyły sympatykom dwuboju zimowego wielu niezapomnianych emocji. To właśnie to położone w Tyrolu Południowym miasteczko było gospodarzem 51. Mistrzostw Świata w biathlonie. Największą wygraną owego czempionatu była Norweżka, Marte Olsbu Roeiseland, która we Włoszech wywalczyła aż siedem medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu. Zadowolona z pobytu w Italii wyjechała także Monika Hojnisz-Staręga, której do pełni szczęścia zabrakło niewiele. Urodzona w Chorzowie zawodniczka dwukrotnie otarła się bowiem o medal. Co się odwlecze, to nie uciecze – chciałoby się powiedzieć…

Zawody w Anterselvie zainaugurowane zostaną biegiem indywidualnym pań. Do tej pory w bieżącym sezonie zaledwie raz rywalizowano w tejże konkurencji. Miało to miejsce w Kontiolahti w dniu rozpoczęcia zmagań w Pucharze Świata (tj. 28 listopada 2020 roku). Wówczas najlepiej spisała się Włoszka, Dorothea Wierer, drugie miejsce zajęła Niemka, Denise Herrmann, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Johanna Skotheim ze Szwecji.

W czwartkowych zmaganiach ujrzymy 96 zawodniczek z 24 państw. O godzinie 14:15 z numerem pierwszym na trasę wyruszy Japonka, Fuyuko Tachizaki. Cztery minuty po niej wystartuje liderka Pucharu Świata, Marte Olsbu Roeiseland. Kolejne piętnaście minut później walkę o trzynaste pucharowe zwycięstwo w karierze rozpocznie tryumfatorka zawodów z Kontiolahti.

W czwartkowym biegu indywidualnym, w którym zawodniczki czekają cztery wizyty na strzelnicy oraz dystans 15 kilometrów, ujrzymy cztery podopieczne trenera Michaela Greisa. O godzinie 14:33:30 rywalizację rozpocznie Monika Hojnisz-Staręga, która będzie starała się poprawić bardzo dobrą (szóstą) pozycję z ubiegłorocznych mistrzostw świata. Oprócz niej ujrzymy także: Joannę Jakiełę (numer sześćdziesiąty szósty), Annę Mąkę (numer siedemdziesiąty czwarty) oraz Karolinę Pitoń (numer osiemdziesiąty drugi). Czy Anterselva po raz kolejny dostarczy polskim kibicom powodów do radości?

Lista startowa biegu indywidualnego kobiet

Źródło: informacja własna