PŚ w Anterselvie. Francuzki najlepsze w sztafecie. Polki zdublowane

Screen: TVP Sport

Ostatnia sztafeta biathlonistek przed mistrzostwami świata padła łupem Francuzek. Na podium stanęły też Szwedki i Niemki. Reprezentacja Polski zostały zdublowane. Do mety dotarło tylko jedenaście ekip.

Screen: TVP Sport

Anterselva gościła w ten weekend najlepsze biathlonistki na świecie. Ostatni start najlepiej zapamiętają zawodniczki z Francji. To właśnie ich sztafeta okazała się bezkonkurencyjna. Dwa bezbłędne strzelania i tylko dwa dobierania na pozostałych. To w połączeniu z dobra dyspozycją biegową pozwoliło na wygraną. Przez pewien czas blisko pierwszej pozycji utrzymywały się Szwedki, ale łącznie osiem dobierań na strzelnicy pozwoliło na drugie miejsce.

Polki nie dobiegły do mety

Do ostatniego strzelania toczyła się walka o trzecie miejsce. W walce o najniższy stopień podium pozostawały Niemki, Norweżki, Włoszki i Austriaczki. Przez fatalne strzelanie Tandrevold, która zaliczyła dwie karne rundy, Norwegia musiała zadowolić się szóste miejsce. Szybko i celnie strzelała natomiast Kebinger i dzięki temu Niemki wywalczyły trzecią lokatę. Za nimi Włoszki i Austriaczki.

Próby generalnej przed mistrzostwami świata w Oberhofie nie zaliczyły dobrze Polki. Sidorowicz, Żuk, Mąka i Jakieła miał na swoim koncie łącznie trzy karne rundy. W efekcie na trzeciej zamianie Anna Mąka została zdjęta strasy po dublu. Pocieszenie? Do mety dobiegło tylko jedenaście sztafet z dziewiętnastu startujących.

Pełne wyniki

Źródło; Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj