Podejrzany o doping rosyjski biathlonista zakończył karierę

Rosyjski biathlonista Aleksiej Sliepow, który w zeszłym roku ze względu na opuszczenie trzech kontroli antydopingowych, a co za tym idzie złamanie przepisów, został zawieszony, postanowił zakończyć karierę. Informację tę przekazał dla TASS jego trener – Walerij Chramonożkin.

fot. scifondo.eu

Aleksiej Sliepow w 2020 roku nagiął zasady, gdyż aż trzy razy nie był obecny w miejscu, w którym miał przebywać w określonym przez siebie czasie, aby kontrolerzy WADA mogli mu złożyć niezapowiedzianą wizytę. Zawodnicy objęci programem ADAMS mają bowiem obowiązek, aby z wyprzedzeniem podać informację na temat miejsca, w którym będą przebywać. Rosjanin za złamanie przepisów został wówczas tymczasowo zawieszony.

Sprawę biathlonisty przejęła Rosyjska Agencja Antydopingowa, która w październiku ubiegłego roku oczyściła Sliepowa z zarzutów. Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami i dokumentacją medyczną dostarczoną przez biathlonistę RUSADA zadecydowała wówczas, że ​​trzecie pominięcie testu antydopingowego miało nie być traktowane jako naruszenie zasad. Jednak tydzień później ponownie otwarto sprawę biathlonisty i do tej pory nie nastąpił w niej przełom.

Wobec takiego obrotu spraw Aleksiej Sliepow postanowił zakończyć karierę. O decyzji Rosjanina poinformował w rozmowie z TASS jego trener. – Sytuacja nie została wyjaśniona. Nadal nie ma decyzji w tej sprawie i nie wiadomo, kiedy to nastąpi – rozpoczął szkoleniowiec. – W związku z tym Aleksiej postanowił zakończyć karierę – dodaje Chramonożkin.

Sliepow, trzykrotny mistrz Europy i zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu IBU w sezonie 2013/2014, ma się teraz zająć trenowaniem dzieci w rodzinnych stronach.

Źródło: TASS