Plebiscyt PS: Nowakowska-Ziemniak, Stoch, Kowalczyk i Jaśkowiec nominowani

12295162_1220860347931069_570650842_oPrzegląd Sportowy oraz Telewizja Polska po raz kolejny organizują Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku 2015. W Warszawie odbyła się dzisiaj konferencja z okazji ogłoszenia listy nominowanych. Nasza redakcja przyjęła zaproszenie i pojawiła się na miejscu.

To już 81. raz kiedy wybierzemy najlepszego sportowca roku wspólnie z Przeglądem Sportowym i TVP. Do tej pory wygrywali przedstawiciele wielu dyscyplin, ale w ostatnich latach to sportowcy zimowi zdominowali rywalizację. W XXI wieku wygrywali aż 10 razy (5 razy Justyna Kowalczyk, 4 razy Adam Małysz i raz Kamil Stoch). Tym razem również przedstawiciele mroźnej pory roku zostali nominowani. Wśród osób walczących o tytuł jest dwukrotna medalista MŚ w biathlonie – Weronika Nowakowska-Ziemniak, dwukrotny zwycięzca zawodów o PŚ – Kamil Stoch a także brązowe medalistki MŚ – Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec.

O tytuł drużyny roku powalczą także nasi skoczkowie, którzy po trudnym sezonie wywalczyli w Falun brązowy medal mistrzostw świata. Przypomnijmy, że Polacy byli nominowani do tej nagrody również przed dwoma laty. Wówczas nie zostali wyróżnieni. Głosować można na plebiscyt.przegladsportowy.pl oraz za pomocą kuponów umieszczanych w Przeglądzie Sportowym do 31. grudnia 2015 .

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.