Planica przygotowuje się na MŚ w lotach. “Mamy różne scenariusze”

fot. M. Król

Za nieco ponad cztery miesiące Planica będzie gospodarzem czempionatu w lotach narciarskich. Przez pandemię koronawirusa impreza została przełożona z marca na grudzień. Postanowiliśmy zapytać organizatorów, jak przebiegają aktualne przygotowania do wydarzenia.

fot. M. Król

Loty narciarskie jeszcze nigdy nie pojawiły się w kalendarzu na początku sezonu. Teraz przeniesione mistrzostwa świata rozegrane mają zostać już w połowie grudnia. Dla niektórych zawodników może stanowić to nowe wyzwanie. – Często ten początek sezonu zimowego jest rzeczywiście niemrawy. Jest takie rozpędzanie się z konkursu na konkurs. W tym roku trzeba będzie może nie tyle rzucić wszystkie siły na start, ale być bardziej mentalnie przygotowanym na ten początek i być na pełnych obrotach – komentował w Wiśle Kamil Stoch.

Kiedy skoczkowie w pocie czołowa przygotowują się do zawodów, w Słowenii trwają prace nad organizacją zawodów. Planica ma nadzieję, że tym razem nic im nie przeszkodzi. Termin grudniowy stanowi dla nich zagadkę pod względem aury śnieżnej, dlatego przygotowali się i na takie problemy. – Na skoczni zmagazynowaliśmy śnieg z marca i przykryliśmy go, aby nie stopniał. Wykorzystamy go w grudniu. To około 9000 m3– opowiada nam Tomi Trbovc, rzecznik prasowy w Planicy.

Kibice zastanawiają się, czy będą mogli obejrzeć zawody pod skocznią. Niestety, chociaż trwa przedsprzedaż wejściówek, to wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi. – Mogę powiedzieć, że przygotowania idą zgodnie z planem i mamy różne scenariusze, które możemy wdrożyć. Jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem zawodów – tłumaczy Trbovc. Ważna informacja dla kibiców jednak jest taka, że tylko do 30 września można wymienić marcowe bilety na nowe. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj