Planica 2023. Żyła odpalił rakietę! Wygrał serię próbną

Screen: Eurosport
Pięknie zaczyna się dla nas dzień walki o medale. W serii próbnej najlepszą notę uzyskał obrońca tytułu – Piotr Żyła. Dawid Kubacki był 10.

Piotr Żyła oddał najlepszy skok w Planicy tuż przed konkursem, w którym będzie bronił tytułu. Polak skoczył na 101 metr. Był jedynym zawodnikiem, który przekroczył granicę 100 metrów. Drugi Stefan Kraft stracił do niego 2 punkty po próbie na odległość 98,5 metra. Znów świetnie spisali Słoweńcy – trzeci był Anze Lanisek (98 m) a czwarty Timi Zajc (97 m).
Piątkę serii próbnej przed pierwszą walką o medale skoczków w Planicy zamknął Halvor Egner Granerud. Dziesiąty był z kolei Dawid Kubacki, który wylądował na 93 metrze. Dwudzieste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, dwudzieste drugie Kamil Stoch, a trzydzieste drugie Paweł Wąsek.
Wyniki serii próbnej
Źródło: informacja własna
- PŚ w Planicy. Seria próbna dla Laniska. Stoch w TOP10 - 2 kwietnia 2023
- PŚ w Planicy. Faworyci gospodarzy przegrali z Austriakami! Polacy na czwartym miejscu - 1 kwietnia 2023
- PŚ w Planicy. Opóźniali i opóźniali start. I co? Piątkowy konkurs odwołany - 31 marca 2023