Planica 2023. Thurnbichler zdecydował. Oto polska czwórka na dużą skocznię (lista startowa)

fot. Irek Trawka

Po rywalizacji na skoczni normalnej, główną areną zmagań stał się obiekt duży. Już w czwartek odbędą się tam kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego Kto powalaczy o medale na Bloudkovej Velikance (HS 138)?

 

fot. Irek Trawka

Zabraknie kilku uznanych zawodników

Do czwartkowej serii próbnej oraz kwalifikacji przystąpi 62 zawodników.

W szeregach Biało – Czerwonych szansę występu otrzymali mistrz świata z normalnej skoczni – Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Aleksander Zniszczoł. Oznacza to, że uznania w oczach Thomasa Thurnbichlera nie znalazł Paweł Wąsek.

Trener Alexander Stoeckl po raz kolejny zrezygnował z usług Roberta Johanssona oraz Daniela Andre – Tandego. Wśród Niemców ponownie zabraknie Philippa Raimunda. Z kolei Słoweńcy nie będą mogli skorzystać z Petera Prevca, który podczas środowego treningu zaliczył groźnie wyglądający upadek. Uznania w oczach Roberta Hrgoty nie znalazł również siedemnasty na skoczni normalnej – Lovro Kos. 

Faworytów do medali jest wielu

Po środowych treningach o czołowe lokaty w kwalifikacjach powinni bić się Halvor Egner Granerud (zwycięzca pierwszej z serii, a także czwarty i drugi zawodnik pozostałych), a także Słoweńcy – Timi Zajc (drugi i pierwszy), czy Anze Lanisek (trzecie i drugie miejsce). Niespodziankę może sprawić również dobrze spisujący się na Bloudkovej Velikance (HS 138) – Domen Prevc (najlepszy rezultat trzeciej serii treningowej). O czołowe lokaty z pewnością powalczą również medaliści z normalnego obiektu – Piotr Żyła, Andreas Wellinger oraz Karl Geiger. Nie można skreślać również takich zawodników jak Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi, Dawid Kubacki, czy Kamil Stoch.

Lista startowa

Przypomnijmy, że początek kwalifikacji zaplanowano na godzinę 17:30. Rywalizację poprzedzi seria próbna (16:00).

źródło: informacja własna