Planica 2023. Polscy skoczkowie przed szansą na piąty medal w drużynie. Kto im zagrozi? (lista startowa)

Dziś ostatnia odsłona rywalizacji w skokach narciarskich na MŚ w Planicy. W szranki staną dziś drużyny. Na liście startowej widnieje jedenaście drużyn. Z czego pięć ma realne szanse na medal. Wśród tej piątki Polacy.

Screen – Twitter

Ostatnia szansa Olka

Polacy wystąpią jako dziewiąta drużyna. Jako pierwszy pojawi się Kamil Stoch, na drugiej zmianie złoty medalista ze skoczni normalnej Piotr Żyła. Z nr 3 w naszej drużynie wystąpi ten najmniej utytułowany i potencjalnie najbardziej niepewny Aleksander Zniszczoł. On ma najwięcej do udowodnienia. Kariera niespełno 29-letniego skoczka nie potoczyła się zapewne tak, jak na to liczył on i kibice. To dla niego wręcz ostatnia szansa na dokonanie czegoś w skokach. Zamykać stawkę będzie wicelider PŚ i brązowy medalista ze skoczni dużej – Dawid Kubacki.

Rywale

Jak pisaliśmy we wstępie szanse na medal ma pięć drużyn. Niemcy wygrali ostatnie dwie drużynówki na MŚ. Świetnie skaczą na tym czempionacie i ekipa Markus Eisenbichler, Constantin Schmid, Andreas Wellinger i Karl Geiger mają ambicje medalowe. Oni będą skakać jako siódmi. Drużyna gospodarzy wystąpi tuż przed Polakami. Słabo zaczęli, ale wczorajszy sukces Timiego Zajca dodał im skrzydeł. Mistrz wystąpi jako trzeci. Przed nim skoczą Lovro Kos i Ziga Jelar. Po nim – Anze Lanisek.

Norwegowie skakać będą po Polakach. Wydają się mieć najmniejsze szanse z tej piątki. Nie skaczą jakoś rewelacyjnie. Skreślać ich jednak nie należy. W ich barwach wystąpią Johann Andre Forfang, Kristoffer Eriksen Sundal, Marius Lindvik i wściekły po konkursach indywidualnych Halvor Egner Granerud. Na końcu skakać będzie austriacki wunderteam. Mistrzowie olimpijscy ostatnio triumfowali na MŚ w 2013 roku i na pewno mają ambicje odzyskać tytuł. Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Jan Hoerl i Stefan Kraft tworzą niezwykle silną drużynę. Choć – tak jak Norwegowie – tu w Planicy jakby trochę zawodzili. Początek konkursu już o 16:30

lista startowa 

źródło: wiadomość własna