Planica 2023. Polacy przed kolejną szansą na medale. Walka będzie zacięta (lista startowa)

Przed nami wielkie emocje. Czas na walkę o medale na dużej skoczni w Planicy. Kto zostanie kolejnym mistrzem świata? Czy Polacy zdobędą medal? 

Kraft obroni tytuł?

Dwa lata temu mistrzem świata na dużej skoczni w Oberstdorfie, został Stefan Kraft. Srebrny medal zdobył wówczas Robert Johansson, a brązowy Karl Geiger. O podium otarł się Piotr Żyła, który zajął czwartą lokatę. Również i teraz w gronie faworytów, może z wyjątkiem Roberta Johanssona, pozostają ci sami skoczkowie. W czwartkowych kwalifikacjach błysnęli Polacy – Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Ale najlepszy był reprezentant gospodarzy, Timi Zajc, który podrażniony brakiem medalu na normalnej skoczni, będzie chciał zrewanżować się na dużym obiekcie. Tak samo jak jego kolega z drużyny Anze Lanisek oraz lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. 

Zacięta walka o medale

Rywalizacja na skoczni HS138 w Planicy powinna przebiec bez zakłóceń. Prognozy zapowiadają wiatr nie przekraczający 1 m/s. Do Słowenii ma również przybyć jeszcze więcej polskich kibiców. Na liście startowej znaleźli się zawodnicy z 18. państw. Jako jedyni pięciu zawodników do rywalizacji mogą wystawić Austriacy z uwagi na obrońcę tytułu Stefana Krafta. 

Lista startowa 

Rywalizacja o medale ma rozpocząć się o godz. 17:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Transmisję zawodów będzie można śledzić w TVN, Eurosport 1 i Playerze. 

Źródło: informacja własna