Planica 2023. Po pierwszej serii prowadzi Stefan Kraft. Kubacki na czwartej pozycji

Screen: Eurosport

Skoczkowie rozpoczynają swoją rywalizację podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Na początek zawodnicy rywalizują na skoczni HS-102 w Planicy. Pogoda nie ułatwiła organizatorom przeprowadzenie konkursu. Zawody kilkukrotnie były wstrzymywane przez ciągle zmieniający się kierunek wiatru. Po pierwszej serii na prowadzeniu jest Stefan Kraft. Drugie miejsce zajmuje Andreas Wellinger, a trzecie Karl Geiger.

Screen: Eurosport

Pierwsza seria konkursu na skoczni HS-102 w Planicy była bardzo emocjonująca. Różnica między prowadzącym Stefanem Kraftem,a dziesiątym Halvorem Egnerem Granerudem to jedynie 4,7 pkt. Warunki wietrzne nie ułatwiały zadania skoczkom. Zawodnicy kilkukrotnie musieli czekać dłuższy czas na oddanie swojego skoku. Po skoku na 102.5 m prowadzi Stefan Kraft. Tuż za nim ze stratą 0,8 pkt do lidera znajduje się Andreas Wellinger.  Na trzeciej pozycji jest Karl Geiger. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki po pierwszej serii zajmuje czwarte miejsce ze stratą 2,4 pkt.

Dobre skoki Polaków

Komplet Polaków awansował do drugiej serii konkursu. Oprócz Dawida Kubackiego w czołówce mamy jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Dziewiąte miejsce zajmuje Kamil Stoch, a trzynaste Piotr Żyła. Do drugiej serii awansowali także Paweł Wąsek, który plasuje się na trzydziestej pozycji i Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 25 miejsce.

Źródło: Informacja własna