Planica 2023. Niemki mistrzyniami świata!

14:05, 25.02.2023 Anna Felska Aktualizacja: 22:17, 27.02.2023

Niemki zostały drużynowymi mistrzyniami świata w skokach narciarskich. W Planicy na podium stanęły także Austriaczki oraz Norweżki. Polki zajęły dziewiąte, czyli przedostatnie miejsce.

Drugie złoto dla Althaus

Niemiecka w drużynie w składzie: Anna Ruprecht, Luisa Goerlich, Selina Freitag oraz Katharina Althaus, zwycięły w sobotnim konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Planicy. Niemki prowadziły już po pierwszej serii, a ostatecznie zwyciężyły z przewagą 12,7 pkt. Drugie miejsce zajęły Austriaczki w składzie: Chiara Kreuzer, Julia Muehlbacher, Jacqueline Seifriedsberger i Eva Pinkelnig. Srebrny medal wywalczyły po dobrym skoku liderki Pucharu Świata w ostatniej grupie. Pinkelnig uzyskała 98 m, a tego rezultatu nie zdołała przebić Anna Odine Stroem. Norweżka uzyskała 95 m i niestety nie wystarczyło to do utrzymania drugiej pozycji. Razem z Maren Lundby, Eirin Marią Kvandal oraz Theą Minyan Bjoerseth, musiały zadowolić się brązowym medalem.

Słowenki poza podium

Absolutną porażką dla gospodarzy, jest brak medalu dla drużyny Słowenek, który zajęły czwarte miejsce. Piąte miejsce zajęły Japonki, szóste Kanadyjki, siódme Francuzki, a ósme Chinki. Polki w składzie: Kinga Rajda, Paulina Cieślar, Anna Twardosz i Nicole Konderla, zajęły 9. miejsce. Tylko dzięki dyskwalifikacji jednej z Amerykanek, nie wylądowały na ostatnim miejscu.