Planica 2023. Katharina Althaus wygrywa kwalifikacje. Dwie Polki w konkursie.

19:29, 28.02.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 19:53, 28.02.2023

Mistrzostwa świata kobiet w skokach narciarskich kobiet powoli dobiegają końca. Do zdobycia zostały już tylko medale na skoczni HS-138. W  dzisiejszych kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu najlepsza okazała się Katharina Althaus. Na drugim miejscu uplasowała się ALexandria Loutitt. Na trzeciej pozycji znalazła się Maren Lundby.

Screen: Eurosport

Kwalifikacje do konkursu na skoczni HS-138 zwyciężyła w fenomenalnym stylu Katharina Althaus. Niemka podczas mistrzostw świata w Planicy zdobyła dwa złote medale i jak pokazała dzisiaj, ma apetyt na kolejny krążek.  Drugie miejsce ze stratą 6,5 pkt zajęła Kanadyjka Alexandria Loutitt. Z trzeciego miejsca mogła się cieszyć norweska weteranka Maren Lundby. Czwarte miejsce przypadło Austriaczce Evie Pinkelnig.  Pewnym zaskoczeniem była słabsza forma Słowenek, które dobrze spisywały się w treningach. Najlepszą reprezentantką gospodarzy była Ema Klinec, która zajęła 5 miejsce. Nika Kriznar była dopiero trzynasta, a Nika Prevc dopiero 36.

Dwie Polki w konkursie

Po słabych występach naszych reprezentantek na średniej skoczni i w konkursie mikstów pewien promyczek nadziej, przyniosły dzisiejsze kwalifikacje.  Dwie nasze zawodniczki awansowały do środowego konkursu. Po skoku na 105,5 m, trzydzieste miejsce wywalczyła Kinga Rajda. Nieco gorzej poradziła sobie Nicole Konderla, która była 35. Niestety z mistrzostwami świata żegnają się dwie pozostałe nasze zawodniczki, które nie zdołały przebrnąć kwalifikacji. Paulina Cieślar była 45, a Anna Twardosz 48.