Planica 2023. Kapitalne skoki Polaków w kwalifikacjach. Lepszy był tylko Słoweniec

Screen - Eurosport

Timi Zajc ze Słowenii wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Planicy. Świetnie spisali się Polacy. Drugą pozycję zajął Dawid Kubacki, a trzeci był Kamil Stoch.

Screen – Eurosport

Polacy w wielkiej formie

Jeśli przed dzisiejszym dniem z dużymi nadziejami oczekiwaliśmy walki o medale na dużej skoczni, to po kwalifikacjach nie możemy się już doczekać tego, co wydarzy się w piątek. Polacy pokazali się z kapitalnej strony i będą należeć do głównych faworytów nadchodzących zmagań. W kwalifikacjach zwyciężył wprawdzie Timi Zajc, ale za plecami Słoweńca znalazło się dwóch naszych mistrzów świata. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, udowadniając, że ból pleców jest już przeszłością. Trzeci był natomiast Kamil Stoch, który oddał jeden z najlepszych swoich skoków w sezonie. Taka dyspozycja trzykrotnego mistrza olimpijskiego nie może nie budzić nadziei na powrót naszej legendy na podium.

Nasz nr 4 też jest mocny

Czołową piątkę kwalifikacji uzupełnili Johann Andre Forfang i Ryoyu Kobayashi. Inni wielcy faworyci, jak Stefan Kraft i Halvor Egner Granerud, uplasowali się kolejno na 6 i 9 pozycji. Dopiero 16 lokatę zajął Piotr Żyła. Warto jednak zaznaczyć, że nasz dwukrotny mistrz świata miał trudne warunki wietrzne, a dodatkowo często potrafi dużo lepiej zmobilizować się na konkurs główny. Wyglądo, więc na to, że w piątek aż trzech Polaków będzie liczyć się w walce o medale. Możemy również liczyć na dobre skoki Aleksandra Zniszczoła, który wprawdzie w kwalifikacjach był 31, ale w poprzednich skokach udowodnił, że stać go na wysokie lokaty.

Wyniki

Źródło: informacja własna