Planica 2023. Kanadyjka zdeklasowała rywalki. “To, że odniosłam sukces w domu jest czymś naprawdę wyjątkowym”

Screen: Eurosport

Alexandria Loutitt została mistrzynią świata na skoczni dużej w Planicy. 19-letnia Kanadyjka nie dała szans rywalkom i po skokach na 134,5 oraz 136,5 pewnie zwyciężyła nad rywalkami. Warto dodać, że młoda zawodniczka miała, aż 10,4 pkt przewagi nad drugą Maren Lundby. Co ciekawe Loutitt w tym sezonie świętuje już drugi triumf na zawodach rangi mistrzowskiej. Kilka tygodni temu zdobyła ona mistrzostwo świata juniorów w Whistler.

Screen: Eurosport

Alexandria Loutitt w przekonujący sposób zwyciężyła konkurs o tytuł mistrzyni świata na skoczni HS-138 w Planicy. Dla młodej Kanadyjki obecny sezon można nazwać przełomowym. Zdobyła ona w tytuł mistrzyni świata oraz mistrzyni świata juniorów. Oprócz tego zaliczyła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w japońskim Zao. Po dzisiejszym konkursie 19- latka postanowiła podzielić się swoimi odczuciami z TV Slovenija. – Byłam świadoma, że jest to możliwe i wiedziałam, że mogę to zrobić. Chciałam się poprawić, ponieważ nie skakałam dobrze na skoczni normalnej. To są moje domowe skocznie, na tyle jak dalece to możliwe. To, że odniosłam sukces ,,w domu” jest czymś naprawdę wyjątkowym – powiedziała świeżo upieczona mistrzyni świata.

Podwójny dom

Alexandria Loutitt zwyciężyła w tym roku zarówno w mistrzostwach świata juniorów w Planicy, jak i w mistrzostwach świata juniorów w Whistler. Co ciekawe oba miejsca są bardzo bliskie młodej sportsmence. Whistler to oczywiście mekka kanadyjskich skoków. A Słowenia jest szczególna dla zawodniczki, ponieważ przez większą część roku mieszka w Jesenicy, położonej w pobliżu kompleksu Planica Nordic Center.  Przez wielu Alexandria Loutitt jest uznawana za jeden z największych talentów kobiecych skoków. 

Źródło: rtvslo.si