Planica 2023. Kamil Stoch znowu czwarty na wielkiej imprezie. “Byłem tak blisko podium…”

fot. Zima Okiem Dziennikarzy

Kamil Stoch ma za sobą świetny konkurs, w którym wyrównał swój najlepszy wynik z tego sezonu. Niestety, nie oznacza to wielkiej radości, gdyż 4 miejsce na imprezie mistrzowskiej nie jest niczym przyjemnym. Zwłaszcza, jeśli przytrafia się kolejny już raz w karierze naszego wielkiego mistrza. Po zawodach Kamil nie krył rozczarowania, ale nie był też załamany.

fot. Zima Okiem Dziennikarzy

Czwarte lepsze niż piąte

Pod względem czysto sportowym Kamil Stoch ma za sobą świetny tydzień. 6 i 4 miejsce na imprezie mistrzowskiej są dowodem, że legenda polskich skoków nadal należy do światowej czołówki. Trudno jednak skakać z radości, kiedy upragniony medal był tak blisko. Po zawodach Kamil nie ukrywał rozczarowania, ale starał się też docenić to, co osiągnął. – Czwarte miejsce jest lepsze niż piąte. Jestem zadowolony z pracy, którą dziś wykonałem, bo oddałem dobre skoki – zauważył. Nie znaczy to, że brak medalu nie zabolał naszego mistrza. – Z drugiej strony bardzo szkoda mi, że byłem tak blisko podium, a jednak nie udało się osiągnąć tego, co naprawdę liczy się na takich imprezach, jak mistrzostwa świata, czy igrzyska – nie ukrywał Stoch.

Tym razem nie było łez

Trzykrotny mistrz olimpijski zdaje sobie sprawę, że na tle tego sezonu to i tak był świetny konkurs. – Mam wiele różnych uczuć w głowie, ale wiem, że nikt nie dał mi tego za darmo – powiedział. Po Kamilu było wprawdzie widać złość i smutek, ale nie był tak załamany, jak rok temu po zajęciu 4 pozycji na igrzyskach w Pekinie. Wtedy z oczu mistrza popłynęły łzy. Teraz natomiast Stoch w bojowym nastroju wybiegał myślami w kierunku sobotniej drużynówki. – Mamy jedną z najlepszych drużyn na świecie. Musimy oddawać jutro dobre skoki i zobaczymy, co zdobędziemy – stwierdził.

Zakopane lepsze od Planicy

Kamil został również zapytany o to, jakie to uczucie wygrać przed własną publicznością, tak jak w piątek uczynił to Timi Zajc. – Nie można tego raczej porównać do Zakopanego, ale zawsze miło oglądać sportowca celebrującego na swoim terenie – zauważył Stoch. Na pytanie o organizację czempionatu Kamil powiedział natomiast, że ma na miejscu zapewnione wszystko, czego skoczek narciarski potrzebuje i nie zamierza narzekać.

z MŚ w Planicy dla sportsinwinter.pl,

Julian Goetz