Screen- Eurosport

Reprezentacja Słowenii prowadzi po pierwszej serii konkursu drużynowego w Planicy. Drugie miejsce zajmują Norwegowie, a na trzeciej pozycji znajdują się Austriacy. Dopiero na 5 miejscu ukończyli pierwszą serię reprezentanci Polski.

Screen- Eurosport

Odlot gospodarzy

Nie tak wyobrażaliśmy sobie przebieg konkursu drużynowego na mistrzostwach świata w Planicy. Po pierwszej serii na wyraźnym prowadzeniu znajdują się Słoweńcy, którzy fantastycznie czują się przed własną publicznością. Gospodarze mają prawie 10 punktów przewagi nad Norwegami. Czołową trójkę po pierwszej serii zamknęli natomiast reprezentanci Austrii.

Polacy muszą się poprawić

Słabiej niż tego oczekiwaliśmy spisali się reprezentanci Polski. Swój skok zepsuł zwłaszcza Aleksander Zniszczoł. Również Piotr Żyła i Kamil Stoch nie zaprezentowali maksimum swoich możliwości. Jedynie Dawid Kubacki może być w pełni zadowolony ze swojej próby, która indywidualnie dawałaby mu 2 pozycję po pierwszej serii. Przed rundą finałową nasi skoczkowie tracą 2 punkty do czwartych Niemców i kilkanaście punktów do podium. Liczymy na skuteczny atak Polaków w drugiej serii.

Wyniki

Źródło: informacja własna