Screen- Eurosport

Timi Zajc wygrał trening przed kwalifikacjami na skoczni normalnej w Planicy. Drugie miejsce zajął jego rodak – Anze Lanisek – a trzecie Halvor Egner Granerud. Piotr Żyła był szósty, Dawid Kubacki dziesiąty. 

Screen- Eurosport

Kubacki powrócił na skocznię w dobrym stylu. Jeden z głównych kandydatów do medalu w Planicy uzyskał odległość 94 metrów i zajął dziesiąte miejsce w treningu przed kwalifikacjami do konkursu na normalnym obiekcie. Wyżej z Polaków uplasował się Piotr Żyła, który po próbie na 98 metrów był szósty.  Dwudzieste czwarte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Gorzej poszło Pawłowi Wąskowi i Kamilowi Stochowi. Zostali sklasyfikowani bowiem odpowiednio na 31. i 34. pozycji w treningu.

Moc po raz kolejny pokazali gospodarze. Najlepszą notę uzyskał Timi Zajc. Młody Słoweniec poszybował na odległość aż 104,5 metra. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek (96.5 m z niższego o dwa stopnie rozbiegu w porównaniu do kolegi z drużyny). Trójkę zamknął Halvor Egner Granerud. Czwarty był Andreas Wellinger, a piąty Ryoyu Kobayashi.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna