Planica zorganizuje mistrzostwa świata w 2023 roku

Wreszcie udało się Słoweńcom przekonać Międzynarodową Federację Narciarską do zorganizowania mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Trondheim nie okazał się za mocny kandydatem.

Nie pomogła Norwegom obecność Marit Bjoergen na Kongresie FIS w Grecji. Planica zorganizuje mistrzostwa świata skoczków, kombinatorów norweskich i biegaczy narciarskich w 2023 roku. Po wielu niepowodzeniach Słoweńcy wreszcie dopięli swego. Opłaciły się liczne inwestycje i organizowanie wszelakich zawodów narciarskich. Planica była też faworytem wielu kibiców na świecie. To dla włodarzy wielkie wyróżnienie. Zwłaszcza, że mistrzostwa w narciarstwie klasycznym zorganizują po raz pierwszy w historii. Wcześniej gościli czempionaty w lotach. Zresztą, taki właśnie zagości u nich za dwa lata.

Przypomnijmy, że za rok mistrzostwa zagoszczą w austriackim Seefeld a za trzy lata w niemieckim Oberstdorfie. Podczas Kongresu FIS podjęto także decyzję, że w 2022 roku o medale w lotach narciarskich skoczkowie powalczą w Vikersund. Norwegowie nie mieli jednak tutaj żadnego rywala. Porażką ze Słoweńcami w walce o czempionat w 2023 roku są zaskoczeni. – Jesteśmy rozczarowani. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale liczyliśmy iż padnie na nas – powiedział Åge Skinstad z VGTV. Na razie nikt nie potwierdził, czy Trondheim wystartuje w wyścigu o mistrzostwa w 2025 roku. Norwegowie przegrali ze Słoweńcami dokładnie trzema głosami.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.