MŚ w Oberstdorfie 2021. Piotr Żyła został mistrzem świata w Oberstdorfie!

18:15, 27.02.2021 Angelika Uchacz Aktualizacja: 18:41, 27.02.2021

Piotr Żyła zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w skokach narciarskich na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Srebrny medal wywalczył Karl Geiger, a brąz przypadł Anze Laniskowi.

Piotr Żyła prowadził po pierwszej serii zmagań o tytuł mistrza świata w Oberstdorfie na skoczni normalnej dzięki skokowi na odległość 105 metrów. W drugiej kolejce nie pozostawił rywalom złudzeń i oddał skok odległy na 102,5 metra. Tym samym uzyskał notę łączną 268,8pkt, tytuł mistrza świata w skokach narciarskich oraz złoty medal. Za nim, ze stratą 3,8 punktu uplasował się Karl Geiger. Wicemistrz świata oddał skoki na odległość 103,5 oraz 102 metry. Brązowym medalistą został reprezentant Słowenii, Anze Lanisek, który uzyskał odległości 102,5 oraz 101 metrów. Do Piotra Żyły stracił 7,3 punktu.

Halvor Egner Granerud uplasował się na czwartym miejscu. Norweg poprawił swój wynik z pierwszej serii o 12 miejsc. Dawid Kubacki był piąty, a Robert Johansson zakończył te zmagania na szóstym miejscu. Siódme miejsce zajął Michael Hayboeck, a Bor Pavlovcic ósme. Na dziewiątej pozycji uplasował się Daniel Andre Tande, a pierwszą dziesiątkę zamknął Stefan Kraft.

Dawid Kubacki oddał skoki na odległość 102 i 99 metrów, dzięki czemu uplasował się na piątym miejscu. Kamil Stoch dzięki dwóm próbom odległym na 96 metrów uzyskał łączną notę 236 punktów i zajął 22. miejsce. Andrzej Stękała skoczył na odległość 95 oraz 87,5 metra i ostatecznie zajął ostatnie, 30. miejsce. Klemens Murańka nie awansował do serii finałowej, w konkursie zajął 36. miejsce.