PŚ w Lillehammer. Bobsleiści i skeletoniści wrócili do rywalizacji

11:24, 29.01.2024 . Aktualizacja: 11:26, 29.01.2024
Skomentuj fot. IBSF - Flickr fot. IBSF - Flickr

Po weekendzie przerwy powrócił Puchar Świata w bobslejach i skeletonie. Kolejna runda, także z udziałem reprezentantów Polski odbyła się w Lillehammer.

Dalekie miejsce naszego skeletonisty

Doświadczenie w pucharowej rywalizacji zbiera nasz skeletonista Vladyslav Polyvach. W Lillehammer zajął on 32. miejsce, wyprzedzając pięciu zawodników. Reprezentant Polski wykonał tylko jeden przejazd. Całe podium zajęli NIemcy - Christopher Grotheer, Axel Jungk i Felix Seibel. W piątek rozegrano również skeleton kobiet, która wygrała również Niemka Hannah Neise. Polki nie startowały.

Skeleton mężczyzn

Skeleton kobiet

Weiszewski ponownie w drugiej dziesiątce

Linda Weiszewski w dwóch konkurencjach zajęła miejsca w drugiej dziesiątce. W monobobach Polka uplasowała się na 14. pozycji, wyprzedzając o setną sekundy Adele Nicoll. Po triumf sięgnęła Kaysha Love. Następnego dnia w dwójkach Linda Weiszewski zajęła 15. miejsce. Razem z Mariką Zandecką pokonała tylko Kanadyjki. Obydwa przejazdy wygrały Niemki Kim Kalicki i Leonie Fiebig.

Monoboby

Dwójki kobiet

Mężczyźni na końcu stawki

W dwójkach mężczyzn wystartowały 22 duety i niestety po pierwszym ślizgu odpadły dwa polskie. Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz zajęli 21. miejsce, a Radosław Sobczyk i Adrian Kamiński uplasowali się lokatę niżej. W niedzielę Boroń, Sienkiewicz, Kamiński oraz Dominik Boiński wystartowali w czwórkach, gdzie zostali sklasyfikowani na ostatniej, 19. pozycji ze stratą prawie trzech sekund. Zwycięzcami podzielili się Niemcy. W dwójkach wygrał Johannes Lochner, a w czwórkach Francesco Friedrich.