PŚ w Sankt Moritz. Kolejne starty polskich bobsleistów

09:15, 15.01.2024 . Aktualizacja: 09:21, 15.01.2024
Skomentuj fot. Flickr - IBSF fot. Flickr - IBSF

Szwajcarskie Sankt Moritz było kolejnym przystankiem Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. Linda Weiszewski w monobobach oraz w dwójkach z Mariką Zandecką zajęła 13. miejsce w rywalizacji na naturalnym torze.

Weiszewski dwukrotnie trzynasta

W zawodach monobobów Linda Weiszewski miała szansę nawet na czołową dziesiątkę. Po pierwszym ślizgu plasowała się na 10. pozycji. W drugiej części nasza reprezentantka pojechała gorzej w stosunku do innych zawodniczek i spadła na 13. miejsce. Triumfowała Lisa Buckwitz, która zaliczyła awans z trzeciej pozycji. W dwójkach wystartowały Linda Weiszewski i Marika Zandecka. Na półmetku Polki były 13., a w drugim przejeździe nie zmieniły swojego miejsca. Wygrały Laura Nolte i Neele Schuten.

Monoboby | Dwójki kobiet

Dalekie miejsca mężczyzn

Żaden z dwóch duetów męskich nie awansował do drugiego ślizgu. Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz zajęli 21. miejsce ze stratą setnej sekundy do dwójki z Liechtensteinu. Radosław Sobczyk i Seweryn Sosna uplasowali się na 23. pozycji. W czwórkach wystartowali Aleksy Boroń, Bartosz Sienkiewicz, Dominik Boiński i David Buba. Pierwszy przejazd Polaków zakończył się upadkiem. Ostatecznie nasz zespół zajął 18. miejsce, wyprzedzając czeską czwórkę pilotowaną przez Adama Dobesa. W obydwu konkurencjach triumfował Johannes Lochner. W skeletonie nasi reprezentanci nie startowali.