PŚ w Igls. Start bobslejowej czwórki na mistrzostwach Europy

12:39, 18.12.2023 . Aktualizacja: 12:39, 18.12.2023
Skomentuj fot. IBSF - Flickr fot. IBSF - Flickr

Na torze Innsbruck/Igls rozegrano ostatnie w 2023 roku zawody Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. Dla czwórek były to także mistrzostwa Europy, na których reprezentacja Polski zajęła 17. miejsce.

Zbieranie kolejnych doświadczeń

Reprezentacja Polski startowała już na Pucharze Świata w miniony weekend w La Plagne. Teraz Polacy wraz z całym bobslejowo-skeletonowym środowiskiem przenieśli się do Austrii. W piątkowy poranek odbyły się zmagania monobobów. Linda Weiszewski w stawce 19 zawodniczek zajęła dobre 12. miejsce. Julia Słupecka miała najsłabszy wynik i była 18. Triumfowała Niemka Lisa Buckwitz.

Monoboby

W skeletonie po raz drugi w tym sezonie pojechał Władysław Polywacz. Tym razem nasz reprezentant nie uzyskał najsłabszego czasu. Wyprzedził trzech rywali i został sklasyfikowany na 30. miejscu. Najlepszy w dwóch przejazdach był Brytyjczyk Matt Weston. W kobiecym skeletonie zabrakło naszych zawodniczek, a wygrała Kimberley Bos.

Skeleton mężczyzn

W sobotnich zmaganiach monobobów Linda Weiszewski uplasowała się nieco niżej, gdyż na 15. pozycji. Julia Słupecka ponownie była 18. Drugie zwycięstwo odniosła Lisa Buckwitz.

Monoboby

Dwie polskie dwójki i czwórka

W męskich dwójkach wystartowały aż dwa polskie duety. Niestety, niewiele im zabrakło do awansu do drugiego ślizgu. Radosław Sobczyk i Seweryn Sosna zajęli 21. miejsce, a Aleksy Boroń i Bartosz Sienkiewicz uplasowali się na 22. lokacie. Na podium stanęli Niemcy - kolejno Johannes Lochner, Francesco Friedrich i Adam Ammour.

Dwójki mężczyzn

W dwójkach kobiet także trzy pierwsze pozycje dla Niemek - Lisy Buckwitz, Kim Kalicki i Laury Nolte. Polki uplasowały się pod koniec stawki. Linda Weiszewski i Marika Zandecka zajęły 16. miejsce, a Julia Słupecka i Julia Janus były 19.

Dwójki kobiet

Mistrzostwa Europy federacji IBSF odbędą się na początku lutego w Siguldzie. Jednak ten tor nie jest przystosowany do startu czwórek. Dlatego walka o medale na Starym Kontynencie w tej konkurencji miała miejsce w niedzielę w Igls. Na starcie mieliśmy naszą czwórkę. Aleksy Boroń/Bartosz Sienkiewicz/Seweryn Sosna/Dominik Boiński w obydwu ślizgach zajęli 20. miejsce i awans do drugiej części wywalczyli po upadku Austriaków pod wodzą Jakoba Mandlbauera. W klasyfikacji mistrzostw Europy Polacy zostali sklasyfikowani na 17. pozycji. Na podium stanęli Francesco Friedrich, Johannes Lochner i Emils Cipulis.