PŚ w Schonach. Joanna Kil jeszcze wyżej niż w sobotę. Dominacja Norwegów

18:33, 28.01.2024 PAP Aktualizacja: 18:35, 28.01.2024
Skomentuj fot. PZN fot. PZN

Joanna Kil zajęła 16. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Schonach. Na podium stanęły Norweżki: Ida Marie Hagen, Mari Leinan Lund i Gyda Westvold Hansen. Wśród mężczyzn najlepsi byli Jarl Magnus Riiber i Joergen Graabak z Norwegii i Austriak Stefan Rettenegger.

Hagen w biegu na 8 km uzyskała czas 22.47,2 i o 37,8 sekundy wyprzedziła Leinan Lund, a Westvold Hansen o ponad minutę. Kil po skoku była 19. Reprezentantka Polski do mety dotarła cztery minuty i 37 sekund po zwyciężczyni, dzięki czemu awansowała o trzy pozycje.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Hagen (750 pkt) przed Westvold Hansen (700) i Leinan Lund (634). Kil zgromadziła 216 pkt i jest 17.

Riiber pokonał 10-kilometrową trasę w 23.42,5. Norweg miał 33,2 sekundy przewagi nad swoim rodakiem Graabakiem i 53,5 nad Retteneggerem.

Liderem Pucharu Świata jest Riiber, który zgromadził 1070 pkt. Drugi Rettenegger ma 795 pkt, a trzeci Graabak - 728.(PAP)

Pełne wyniki: kobiety | mężczyźni