PŚ w Tomaszowie Mazowieckim. Dwóch Polaków w "dziesiątce" na 500 metrów

15:16, 09.12.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 15:23, 09.12.2023
Skomentuj fot. Piotr Wojtaszczyk fot. Piotr Wojtaszczyk

Z dobrej strony zaprezentowali się dzisiaj nasi sprinterzy podczas rywalizacji na 500 metrów rozgrywanej w ramach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. Damian Żurek zajął 7. miejsce, a Marek Kania był 9. Rywalizację wygrał Chińczyk Tingyu Gao.

W poprzednim sezonie Damian Żurek podczas rywalizacji na 500 metrów w Tomaszowie zajął 3. pozycję. Tym razem było nieco gorzej, jednak swój rezultat wciąż może zaliczyć do udanych. Dobrze poradził sobie także Marek Kania. Polak, mimo startu w jednej z pierwszym par, zdołał wywalczyć 9. miejsce. Z dołkiem formy zmaga się z kolei Piotr Michalski. Narzeczony Natalii Maliszewskiej zajął dziś lokatę i grozi mu spadek do grupy B Pucharu Świata.

Popis faworytów

Lider Pucharu Świata - Japończyk Wataru Morishige uplasował się na najniższym stopniu podium. Do zwycięzcy stracił 0,12 s. Drugi był aktualny wicemistrz olimpijski na dystansie 1000 metrów  - Laurent Dubreuil. Kanadyjczyk przegrał o 0,07 s z Chińczykiem Tingyu Gao. Zawodnik z dalekiego wschodu po swoim sukcesie przesunął się na 6. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.