Zamknij

LGP we Frenstacie. Kriznar najlepsza w kwalifikacjach. Twardosz z awansem

18:58, 14.08.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 19:15, 14.08.2021
Skomentuj

Nika Kriznar została zwyciężczynią kwalifikacji do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix kobiet we Frenstacie. Drugą pozycję zajęła liderka cyklu, Ursa Bogataj, a trzecią Sara Takanashi. Awans do jutrzejszego konkursy wywalczyła tylko jedna reprezentantka Polski. W niedzielę o punkty powalczy Anna Twardosz, która była dziś 33.

fot. Jyrki Hämäläinen

Zwyciężczyni dzisiejszej drugiej serii treningowej okazała się najlepsza także w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix pań we Frenstacie. Po skoku na odległość 97 metrów Nika Kriznar zwyciężyła z przewagą zaledwie 0,3 punktu nad Ursą Bogataj. Liderka klasyfikacji generalnej cyklu zajęła dziś drugą lokatę, a jej próba miała długość 97 metrów. Ta sama odległość została także zmierzona trzeciej zawodniczce dzisiejszej rundy klasyfikacyjnej. Zawodniczką, która uzupełniła czołową trójkę była Sara Takanashi, która wcześniej opuściła oba rozegrane dziś treningi. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Nozomi Murayama, Silje Opseth i Irina Avvakumova.

Tylko jednej Polce udało się uplasować na premiowanej awansem pozycji. 33. pozycję na 69 startujących zajęła Anna Twardosz. Polka oddała skok na odległość 82,5 metra i miała aż 41,3 punktu starty do dzisiejszej zwyciężczyni. Tuż za czołową czterdziestką uplasowały się Kinga Rajda (80,5 m) oraz Kamila Karpiel (80,5 m). Na 53. lokacie uplasowała się Joanna Szwab (72 m), a 60. Nicole Konderla (68,5 m).

Niedzielny konkurs ma rozpocząć się o 10:30. Poprzedzi go seria próbna, której start jest zaplanowany na 9:00.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%