Zamknij

LGP w Courchevel. Sobota pod znakiem walki mężczyzn (lista startowa)

20:05, 06.08.2021 Julia Drożdżal Aktualizacja: 21:12, 06.08.2021
Skomentuj

Po lipcowej rywalizacji na skoczni w Wiśle, nadszedł czas na drugi punkt na mapie Letniego Grand Prix mężczyzn. Już jutro panowie staną na starcie indywidualnego konkursu we francuskim Courchevel. Jakie nazwiska pojawiły się na liście startowej?

fot. M. Król

Po udanym dla polskich zawodników weekendzie w Wiśle, rywalizacja LGP przenosi się do Courchevel. Decyzją trenera reprezentacji polski, Michala Doleżala, na starcie zawodów nie pojawią się czołowi zawodnicy naszej kadry. We Francji rywalizować będą: Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała oraz Klemens Murańka. Do tej pory na skoczni w Courchevel zawody wygrywało trzech reprezentantów Polski: Adam Małysz w roku 2004, Maciej Kot w 2016 oraz Dawid Kubacki w 2017. Czy w jutrzejszym konkursie możemy liczyć na podium naszego zawodnika? Z dobrej strony w ostatnich konkursach przed własną publicznością zaprezentował się Jakub Wolny, dlatego z pewnością kibice będą pokładali w nim nadzieję na udany występ w jutrzejszych zawodach.

W odróżnieniu od weekendu w Wiśle, na starcie zawodów pojawią się czołowi zawodnicy austriackiej kadry: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Daniel Huber oraz Philipp Aschenwald. Natomiast podobnie jak podczas weekendu na polskiej ziemi zabraknie czołowych postaci kadry Norwegii, która zaprezentuje się w składzie: Andreas Granerud Buskum, Sander Vossan Eriksen, Anders Haare i Sondre Ringen. Do rywalizacji wraca również dawno niewidziany wśród najlepszych skoczków Richard Freitag.

Co ciekawe, podobnie jak podczas zawodów organizowanych na skoczni w Wiśle, na trybunach pojawią się kibice, którzy będą dopingowali rywalizujących zawodników.

Pełna lista startowa.

Źródło: informacja własna

(Julia Drożdżal)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%