Zamknij

Piotr Żyła bliski miejsc na podium? "Znaleźliśmy pewien system w pozycji najazdowej"

17:36, 28.01.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 17:36, 28.01.2020
Skomentuj

Po minionym weekendzie w Zakopanem polscy kibice mogą śmiało mówić, że mamy aktualnie dwóch skoczków, którzy mogą walczyć o zwycięstwa w zawodach. Trener Michał Doleżal powiedział nam pod Wielką Krokwią, że niewiele do podobnej formy brakuje Piotrkowi Żyle. - Na pewno to wszystko się ustabilizowało u Piotrka, bo znaleźliśmy pewien system w pozycji najazdowej - mówił szkoleniowiec.

Mateusz Król: Trenerze, był stres przed tak wspaniałą publicznością? Można powiedzieć, że największych z dotychczasowych?

Michał Doleżal: W ciągu zawodów się na pewno pojawił, ale to była raczej taka zdrowa adrenalina. Trudne to zadanie, by porównać. Może jednak lekko większy stres był niż zazwyczaj.

Nie jest pan nieco zaskoczony tym, że Kamil wygrał ten konkurs?

Nie mogę być zaskoczony. Kamil wygrał swój trzydziesty piąty konkurs w karierze, zatem pokazał już wielokrotnie, że stać go na wygrane. To mówi samo za siebie. Kamil jest przede wszystkim zawodnikiem, który chce wygrywać. Tak naprawdę każdy z naszych trzech zawodników: Dawid, Kamil i Piotrek, jest w stanie wygrać konkurs Pucharu Świata.

A była jakaś specjalna mobilizacja w przypadku Kamila? Miał tu w ostatnich latach problem z awansem do drugiej serii. Może powiedzieliście sobie coś specjalnego przy szatni?

Nie, nie, nie. Mamy ustawiony system, którego się trzymamy. Nie robiliśmy nic wyjątkowego, żadnej dodatkowej mobilizacji. Po prostu każdy koncentrował się na tym, co ma robić. Wszyscy mają jakieś swoje rytuały, rozgrzewka, imitacje i nic poza tym specjalnego.

Wspomniał pan wyżej o Piotrku Żyle. Jak wiele brakuje mu jeszcze do tego, aby wskakiwał na podium i mógł walczyć o wygrane?

Niewiele mu brakuje. Na pewno to wszystko się ustabilizowało u Piotrka, bo znaleźliśmy pewien system w pozycji najazdowej. Natomiast brakuje jeszcze większej stabilności i może takiej pewności w tych skokach. To pozwoliłoby mu stanąć na podium. Jest na pewno margines w tych próbach.

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%