Zamknij

Jak wygląda praca delegata FIS i jego asystenta

12:08, 07.09.2016 Mateusz Król
Skomentuj

hinterzarten

To właśnie dzięki tym osobom są rozgrywane zawody FIS, dla zwykłego kibica nie są widoczni, ale to właśnie delegat techniczny FIS i jego asystent odgrywają jedną z ważniejszych ról.

Aby zostać delegatem technicznym bądź jego asystentem trzeba zdobyć licencję FIS podczas specjalnego szkolenia, jednakże tylko ci najbardziej doświadczeni są nominowani przez Międzynarodowy Związek Narciarski w Pucharze Świata, mistrzostwach świata czy podczas Igrzysk Olimpijskich. Pracę delegata i jego asystenta można podzielić na trzy etapy:

część 1 - przygotowania

Delegat techniczny i jego asystent odpowiadają za należyte przygotowanie skoczni wraz z całym zapleczem i infrastrukturą, muszą dostosować skocznię do wymogów FIS. W lecie pojawiają się oni na dzień przed przyjazdem ekip, w zimie dwa dni. Wcześniejszy przyjazd jest o tyle ważny, iż w razie problemów zostaje czas na wprowadzenie zmian, a zimie przygotowanie skoczni zajmuje o wiele więcej czasu.

część 2 - konkurs

W skład trzyosobowego jury oprócz kierownika zawodów wchodzą właśnie delegat techniczny oraz jego asystent. Ten drugi podczas konkursu stanowi łącznik pomiędzy jury a trenerami przebywając na gnieździe trenerskim. Jury odpowiedzialne jest za przeprowadzenie konkursu zgodnie z przepisami FIS, a do ich obowiązków należą m.in.: ustalenie długości najazdu, decydowanie o ewentualnych opóźnieniach spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, podejmowanie decyzji o dyskwalifikacjach zawodników nieprzestrzegających przepisów itd.

cześć 3 - sprawozdanie

Po zawodach delegat i asystent przeprowadzają ich analizę oraz sporządzają sprawozdanie, które przesyłają do FIS oraz organizatora. Sprawozdanie to stanowi ważny element podczas oceniania imprezy przez Międzynarodowy Związek Narciarski oraz podczas przyszłej pracy organizatora.

 

źródło: berkutschi.com

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%