Zamknij

PŚ w Klingenthal. Czy niemiecki obiekt znów będzie szczęśliwy dla Polaków? (lista startowa)

09:02, 09.12.2023 . Aktualizacja: 11:52, 09.12.2023
Skomentuj fot. Tomasz Markowski fot. Tomasz Markowski

Puchar Świata w skokach narciarskich powrócił na Vogtland Arenę (HS140) po dwóch latach przerwy. Wtedy, na podium pierwszego z konkursów znalazł się nieobecny w ten weekend w Klingenthal reprezentant Polski, Kamil Stoch. Za Biało-Czerwonymi obiecujące treningi i kwalifikacje- czy to właśnie podczas trzeciego przystanku sezonu możemy więc liczyć na przełamanie?

Za nami treningi i kwalifikacje do piątego konkursu indywidualnego w sezonie 2023/2024. Zdecydowanym faworytem pozostaje w nim Stefan Kraft, który przewodzi stawce w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów. Austriak zwyciężył w obu piątkowych seriach treningowych, a miejsca w czołowej trójce wraz z nim zajmowali: dwukrotnie Johann Andre Forfang, Gregor Deschwanden i Ryoyu Kobayashi. I to właśnie ten ostatni, Japończyk, przerwał serię zwycięstw w kwalifikacjach lidera Pucharu Świata, którą rozpoczął podczas weekendu w norweskim Lillehammer.

Obiecujący początek Polaków

Choć dwa poprzednie weekendy w wykonaniu reprezentacji Polski nie należały do udanych, podczas piątkowych zmagań w Klingenthal nareszcie coś drgnęło. W obu sesjach treningowych Biało-Czerwoni meldowali się w czołówce. Pierwszy skok dał Dawidowi Kubackiemu dziewiąte miejsce. W drugiej rundzie natomiast, najlepiej spisał się siódmy Maciej Kot, a jako dziesiąty finiszował Kubacki.

Równie obiecująco zawodnicy spisali się w kwalifikacjach, które w komplecie przeszli. Najwyżej sklasyfikowany w nich został piąty Dawid Kubacki. Dobrze zaprezentował się również czternasty Piotr Żyła. Na dwudziestym szóstym miejscu zmagania o awans zakończył Paweł Wąsek, trzydziesty pierwszy był Andrzej Stękała, z kolei trzydziesty siódmy Maciej Kot.

- Dzisiaj już było łatwiej, bo człowiek czuje na skoczni, że to zaczyna działać, to ma potwierdzenie i to czarno na białym, że to dobra droga. I też mentalnie zyskuje się w takich momentach. To też dodaje sił – przyznał po piątkowych kwalifikacjach Kubacki.

Przypomnijmy, że przed przyjazdem do niemieckiej miejscowości trener Thomas Thurnbichler dokonał dwóch zmian w składzie kadry. W związku z tym do Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Pawła Wąska w Klingenthal dołączyli Andrzej Stękała i Maciej Kot w miejsce Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła.

Lista startowa

Przed  dwoma laty podczas pierwszego konkursu indywidualnego w Klingenthal triumfował Stefan Kraft przed Halvorem Egnerem Granerudem i Kamilem Stochem.

Program sobotnich (09.12.2023) zawodów na Vogtland Arenie (HS140):

14:45- Seria próbna

16:00- Konkurs indywidualny

Źródło: informacja własna

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%