Zamknij

Znamy skład kadry Polski na Puchar Świata w Lillehammer. Jest zaskoczenie!

22:51, 28.11.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 14:09, 30.11.2023
Skomentuj

Polski Związek Narciarski ogłosił kadrę na Puchar Świata w Lillehammer. Dla naszych skoczków będzie to okazja do poprawy po słabej inauguracji sezonu w fińskiej Ruce. Po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy na skoczni podopieczne Haralda Rodlauera. To właśnie w Norwegi rozpocznie się tegoroczna edycja Pucharu Świata kobiet.

 

Materiały prasowe PZN/ Tadeusz Mieczyński

Bez zmian

Mimo kiepskiej postawy naszych zawodników w Fińskiej Ruce trener Thomas Thurnbichler nie zdecydował się dokonać żadnych zmian w składzie naszych skoczków. Oznacza to, że podczas rywalizacji na Lysgardsbakken zobaczymy Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła i Piotra Żyłę. Nasi zawodnicy odbyli już pierwszy trening w Lillehammer. Polscy skoczkowie spokojnie przygotowują się do weekendowych zmagań w Pucharze Świata. Pozostaje mieć nadzieję, że forma naszych zawodników będzie tylko rosła.

Inauguracja

W Lillehammer odbędzie się także inauguracja sezonu zimowego kobiet. W gnieździe trenerskim w zawodach Pucharu Świata jako trener polskich skoczkiń zadebiutuje Harald Rodlauer. Austriacki szkoleniowiec jest optymistą przed pierwszym startem naszych zawodniczek tej zimy. Skład Polek na zawody w Norwegii będzie liczyć trzy osoby. Są nimi Pola Bełtowska, Natalia Słowik i Anna Twardosz. Pewnym zaskoczeniem jest brak powołania dla Nicole Konderli. Reprezentantka Polski jeszcze w październiku tego roku na skoczni w Szczyrku została letnią wicemistrzynią Polski, przegrywając jedynie z Anną Twardosz.

Źródło: Polski Związek Narciarski

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%