PŚ w Ruce. Polacy wciąż słabo. Kraft najlepszy w serii próbnej

15:21, 25.11.2023 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 15:56, 25.11.2023

Właśnie zakończyła się seria próbna przed pierwszym w tym sezonie konkursie skoków narciarskich rozgrywanym w ramach Pucharu Świata. Najlepszym zawodnikiem okazał się Stefan Kraft. W czołowej trójce znaleźli się także Timi Zajc i Andreas Wellinger. Jak wypadli Polacy? Słabo, ale lepiej niż wczoraj.

Screen- Eurosport

Stefan Kraft skokiem na 142 metry wywalczył pierwsze miejsce w dzisiejszej serii próbnej. Drugi był Timi Zajc, który wylądował dwa metry dalej, ale startował z wyższej belki od Austriaka. Podium uzupełnił Andreas Wellinger po skoku na 138 metrów. W czołowej dziesiątce znaleźli się także: Raimund, Prevc, Ryoyu Kobayashi, Paschke, Tschofenig, Forfang oraz Leyhe.

Bez szału...

Polacy ponownie nie zaprezentowali się z dobrej strony. Najlepszym z nich okazał się Dawid Kubacki, który po skoku na 128 metrów zajął 19. pozycję. W czołowej trzydziestce znaleźli się także: 24. Piotr Żyła (126,5 m) oraz 30. Aleksander Zniszczoł (128 m). Paweł Wąsek zajął 32. lokatę (126 m), a najgorzej z Polaków poradził sobie Kamil Stoch. Skoczek z Zębu uplasował się dopiero na 40. pozycji (120 m).

Start konkursu indywidualnego zaplanowano na 16:15. Transmisja w TVN i Eurosporcie.

Pełne wyniki serii próbnej znajdziecie TUTAJ.