Zamknij

Kubacki nie poddaje się po problemach w Kulm. "Będę walczyć"

21:14, 28.01.2023 Piotr Wojtaszczyk
Skomentuj

Dawid Kubacki w sobotnim konkursie lotów narciarskich w austriackim Kulm zajął 10. pozycję. Polak nie oddał dobrej próby w pierwszej serii, podczas gdy jego największy rywal - Halvor Egner Granerud - znalazł się na prowadzeniu. Drugi lot był jednak bardzo udany i Dawidowi udało się przesunąć o kilka pozycji. Jak nasz skoczek skomentował swój dzisiejszy występ?

Screen: Eurosport

Dawid nigdy nie gryzie się w język i potrafi wytknąć sobie błędy. Podobnie było i tym razem. Polak zauważył elementy wymagające poprawy i zaznaczył, jak wpłynęły one na pierwszy skok.

- Na pewno to nie był taki fajny skok. Było delikatnie na kolano przy tym odbiciu. Więc może przez ten błąd trochę za szeroko poszły narty i tą jedną mi odciągnęło. Na tym na pewno straciłem trochę wysokości - powiedział na antenie Eurosportu. Dodał także kilka zdań o warunkach atmosferycznych, w których przyszło mu skakać. - Warunki też nie były wybitne, więc później z tego co zostało, ciężko było lecieć. Wyciągnąłem ile się dało, ale ta druga seria była całkiem w porządku. Więc moim zdaniem to jest bardzo dobre w tym dniu.

Kubacki wspomniał także o detalu, którego brakowało w jego skokach. - Konkurencja błędów nie wybacza. To jest oczywiste, ale też myślę, że po tym okresie, po Turnieju Czterech Skoczni te skoki były takie, że delikatnie czegoś w nich brakowało. Teraz myślę, że przed tymi lotami znaleźliśmy czego. Nie jest to takie łatwe do wprowadzenia.

Będzie walczyć

Dawid nigdy nie uchodził za wybitnego lotnika. W obecnej formie potrafi jednak dobrze się zaprezentować na skoczni mamuciej. Mimo straty żółtej koszulki lidera Pucharu Świata na rzecz Halvora Egnera Graneruda, nie poddaje się i zapowiada walkę.

- Udowodniłem sobie tym skokiem, że potrafię latać. Pokazałem też, że nie odpuszczę i będę walczył. To był naprawdę solidny skok. Na pewno jeszcze go przeanalizujemy, ale fajnie to zadziałało i była dobra odległość - dodał Kubacki.

Źródło: Eurosport / Interia

(Piotr Wojtaszczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%