Zamknij

Wielka klasa Halvora Egnera Graneruda. Stanął w obronie Kubackiego. "Nie miał szans"

11:00, 16.01.2023 Łukasz Serba Aktualizacja: 13:03, 16.01.2023
Skomentuj

Niedzielny konkurs w Zakopanem miał niespodziewany przebieg. Na wyniki rywalizacji duży wpływ miała pogoda. Zdecydowanym liderem po pierwszej serii był Dawid Kubacki. Polak w rundzie finałowej padł ofiarą niekorzystnych warunków wietrznych, przez co zwycięstwo odniósł Halvor Egner Granerud.

Screen: Eurosport

Na półmetku Kubacki uzyskał aż 137,5 m. Podopieczny Thomasa Thurnbichlera prowadził z przewagą 8,7 pkt nad Janem Hoerlem oraz 15,8 pkt nad sklasyfikowanymi ex- aequo na trzeciej pozycji Mariusem Lindvikiem oraz Halvorem Egnerem Granerudem.

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni oddał w rundzie finałowej fantastyczny skok na odległość 141 m w praktycznie bezwietrznych warunkach. Kubacki z kolei przy mocnych tylnich ruchach powietrza uzyskał zaledwie 124 m, w efekcie czego o 1,1 pkt górą był Norweg.

Wymowne słowa Graneruda o skoku Kubackiego. Oberwało się jury

26-latek w rozmowie z rodzimymi medialni skierował dużo ciepłych słów w kierunku Dawida Kubackiego. - Współczuję mu. Powinienem zająć drugie miejsce, bo warunki, w jakich przyszło skakać Dawidowi, nie powinny mieć miejsca - stwierdził zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2020/21 w rozmowie z norweskim Viaplay.

Granerud skomentował również działania jury. - Powinni go zdjąć z belki i poczekać, aż warunki się poprawią. Nie miał szans przy takim wietrze - ocenił podopieczny Alexandra Stoeckla.

W podobnym tonie wypowiedział się również dyrektor reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich - Clas Brede Braathen Podkreślił również, że nie tylko Kubackiemu zabrało szczęścia na wietrznej loterii. -Halvor oddał fantastyczny skok w drugiej serii. Dawid miał troszkę pecha, ale Halvor z kolei nie miał szczęścia w pierwszej serii. Domyślam się jak ciężko musi być Dawidowi, skoro przegrał w domowym konkursie z tak niewielką stratą - skomentował 54- latek.

Dla Halvora Egnera Graneruda było to osiemnaste zwycięstwo w karierze oraz piąte w tym sezonie. Dzięki wiktorii na Wielkiej Krokwi zawodnik z Asker wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do liderującego Dawida Kubackiego traci 114 pkt.

źródło: Viaplay

(Łukasz Serba)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%