Zamknij

Oficjalnie! Polscy skoczkowie mają nowego trenera. Wszystko potwierdzone

10:23, 03.04.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 10:48, 03.04.2022
Skomentuj

Jak informuje Austriacki Związek Narciarski, od nowego sezonu trenerem polskich skoczków narciarskich będzie Thomas Thurnbichler. - Po spekulacja mogę potwierdzić, że Thomas przechodzi do Polski - powiedział Mario Stecher, dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

fot. M. Rudzińska

Thurnbichler oficjalnie w Polsce

Po kilku dniach przypuszczeń i wypowiedzi ze strony Polskiego Związku Narciarskiego, jakoby trenerem Polaków miał zostać Thomas Thurnbichler, informacja ta została potwierdzona przez stronę austriacką. - Po spekulacjach z ostatnich kilku dni mogę teraz powiedzieć, że poprzedni asystent naszego trenera, Thomas Thurnbichler, poinformował mnie, że od następnego sezonu przejdzie do Polski jako główny trener - powiedział Mario Stecher, austriacki dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. - Zawsze byliśmy informowani o jego rozmowach z innymi reprezentacjami - podkreślił.

Stecher zaznaczył, że decyzja ta jest dla niego zaskoczeniem. - Kilka dni temu uściskiem dłoni zapewnił mnie, że będzie bezpieczny z nami i Austrią. Pod tym względem jego odwrócenie jest dla mnie zaskoczeniem. Niemniej jednak osobiście życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość - kontynuował. Taki obrót spraw nie wywołał jednak paniki w austriackiej kadrze. - Drużyna skoków narciarskich jest bardzo dobrze przygotowana na zaistniałą sytuację i, jak zawsze, ogłosimy sztab na następny sezon w odpowiednim czasie.

Trener juniorów, asystent i...

Mimo że Thurnbichler ma dopiero trzydzieści dwa lata, ma na koncie pokaźne doświadczenie trenerskie. Zaczynał od pracy z juniorskimi austriackimi drużynami, a od wiosny 2021 roku był asystentem Andreasa Widhoelzla w kadrze narodowej. Praca w reprezentacji Polski będzie jego debiutem jako główny trener pucharowej reprezentacji. Dodatkowo Thurnbichler zasłynął z tzw. podwójnego skoku podczas rywalizacji w ramach TCS w austriackim Bischofshofen w 2003 roku.

Źródło: Austriacki Związek Narciarski

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%