Zamknij

Norwescy skoczkowie zakażeni koronawirusem. Start w Pekinie zagrożony?

16:19, 18.01.2022 Łukasz Serba Aktualizacja: 15:56, 20.01.2022
Skomentuj

Niepokojące wieści docierają do nas z obozu norweskiego. Zakażeni koronawirusem są dwaj skoczkowie z tego kraju - Daniel Andre Tande oraz Fredrik Villumstad. Jako osobę z bliskiego kontaktu zakwalifikowano także zwycięzca z Zakopanego - Mariusa Lindvika, jednak jego wynik okazał się negatywny.

Zakażenia w reprezentacji Norwegii

Za nami zawody Pucharu Świata w Zakopanem, które zakończyły okres kwalifikacji do igrzysk  w Pekinie. Znamy już m.in. składy reprezentacji Polski oraz Słowenii. Po dzisiejszym krajowym czempionacie w Oslo wyłonione zostanie grono norweskich uczestników olimpijskich zmagań. Potencjalna lista nazwisk została jednak skrócona o Daniela Andre Tandego oraz Fredrika Villumstada, którzy otrzymali dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Bliski kontakt z osobą zakażoną miał również Marius Lindvik, ale jego test okazał się negatywny.

- Marius Lindvik utrzymywał przez kilka dni bliski kontakt z Danielem Andre Tande, przez co ze względów bezpieczeństwa nie wystartuje w dzisiejszych Mistrzostwach Norwegii - poinformował trener Alexander Stoeckl.

Pojawienie się zakażeń koronawirusem w norweskiej ekipie stwarza również ryzyko wystąpienia kolejnych zachorowań. Jest to niepokojące, bo do rozpoczęcia igrzysk pozostało już nieco ponad dwa tygodnie - mimo to norwescy trenerzy zachowują spokój.

- Zbierzemy niezbędne opinie i mamy nadzieję, że cały zespół będzie mógł wystartować w Chinach - oznajmił austriacki szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że dziś wieczorem na skoczni Holmelkollbakken (HS 134) zostaną rozegrane mistrzostwa Norwegii. Prawdopodobnie po ich zakończeniu dowiemy się kto będzie reprezentował skandynawski kraj na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

źródło: NRK

(Łukasz Serba)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%