Zamknij

PŚ w Bischofshofen. Triumf reprezentacji Austrii. Piąta lokata Polaków

17:39, 09.01.2022 Agnieszka Bartmańska Aktualizacja: 18:17, 09.01.2022
Skomentuj

Austria zwycięża w konkursie drużynowym na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. Reprezentacja gospodarzy wyprzedziła zespoły z Japonii i Norwegii. Biało- Czerwoni na miejscu piątym.

Fot. M. Król

Maraton zawodów w Bischofshofen dobiegł końca. W drugim konkursie drużynowym sezonu Pucharu Świata 2021/2022 ponownie triumfuje drużyna austriacka. Podopieczni Andreasa Widhoelzla, w składzie: Jan Hoerl, Manuel Fettner, Philipp Aschenwald oraz Daniel Huber po raz pierwszy zwyciężyli na własnej ziemi. Ze stratą 9,1 pkt do gospodarzy drugą lokatę wywalczyli Japończycy. Podium uzupełnia zespół z Norwegii.

Słoweńcy nie utrzymali drugiej lokaty, którą zajmowali przed ostatnią grupą rundy finałowej. 128,5 m odległość Anze Laniska nie wystarczyła, aby pokonać Mariusa Lindvika (136 m), czy Ryoyu Kobayashiego (133,5 m).

Zmiany w Pucharze Narodów

Po nieudanym występie, reprezentacja Niemiec traci prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów na rzecz zwycięskiej dziś drużyny Austrii. Ze stratą 116 pkt do podopiecznych Andreasa Widhoelzla plasuje się Norwegia. Dotychczasowi liderzy spadli na pozycję trzecią.

Z czwartej lokaty na piątą

Pierwsza seria konkursu drużynowego w wykonaniu reprezentacji Polski napawała optymizmem, ponieważ dalekie skoki zawodników pozwoliły na zajęcie lokaty czwartej, ze stratą 12,9 pkt do lidera i zaledwie 1,6 pkt do podium. W rundzie finałowej rozpoczynający Piotr Żyła wylądował na 135,5 m. Kolejno swoją próbę oddali Andrzej Stękała (125 m) oraz Paweł Wąsek (130 m). Występ polskiej drużyny zamykał Dawid Kubacki (126,5 m). Ostatecznie Biało- Czerwoni ukończyli rywalizację w Bischofshofen na miejscu piątym.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

(Agnieszka Bartmańska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%