Wielki sukces polskiego biathlonisty. Drugi medal MŚ

12:44, 28.02.2024 RED Aktualizacja: 12:46, 28.02.2024
Skomentuj PZBiath PZBiath

Jan Guńka wywalczył srebrny medal w sprincie podczas mistrzostw świata juniorów w estońskim Otepaa. To już drugi krążek, wywalczony przez Polaka w tej imprezie. Z dobrej strony zaprezentował się również Konrad Badacz, który zajął 7. lokatę.

Czempionat w Estonii jest bardzo udany dla Jana Guńki. W niedzielę 21-latek sięgnął po brąz w biegu indywidualnym. Polak był też jednym z faworytów środowej rywalizacji w sprincie i znakomicie wywiązał się z tej roli. Na strzelnicy był bezbłędny, a dobra postawa w biegi pozwoliła mu wywalczyć srebrny medal. Guńka powtórzył tym samym sukces z ubiegłego roku, gdzie podczas mistrzostw w kazachskim Szczuczyńsku również był drugi.

21-latek musiał jedynie uznać wyższość Norwega Isaka Freya, który na każdym strzelaniu zanotował po jednym pudle, ale świetna postawa w biegu pozwoliła mu wyprzedzić Guńkę o ponad 10 sekund. Podium uzupełnił Niemiec Linus Kesper). Z dobrej strony zaprezentował się również drugi z naszych reprezentantów. Konrad Badacz zakończył zmagania na 7. lokacie, notując dwa pudła w strzelaniu w pozycji stojącej. Nieco słabiej spisali się pozostali Polacy. Fabian Suchodolski zajął 38. miejsce (trzy pudła), a Marcin Zawół był 39. (jedno pudło).